Ana sayfa Haber Eski Netflix Yöneticisi 28 Suçtan Suçlu Bulundu

Eski Netflix Yöneticisi 28 Suçtan Suçlu Bulundu

0

Netflix platformunun eski yöneticisi Michael Kail, üç yıldır süren davanın sonucunda suçlu bulundu. Davayı, federal hükümet açmıştı. Bu davada Kail, 29 ayrı suç ile karşı karşıya kalmıştı.

Netflix’in 2011 ile 2014 arasında bilgi teknolojisi operasyonlarından sorumlu olan Michael Kail, 28 suçtan ceza aldı. Şirket, Kail’i 2014 yılında dava etmişti. Aynı zamanda şirket bu dava için, Kail’in yönetici pozisyonunu kullanarak satın alımlarda usulsüzlük yaptığını iddia etti.

Eski Netflix yöneticisi 28 ayrı suçtan suçlu bulundu

Eski yönetici Kail’in avukatının söylediğine göre, bu karara karşı çıkacaklar. Fakat suçlamalara göre Kail, Netflix’e hizmet sağlayan dokuz şirketten toplam 500 bin dolardan fazla rüşvet aldı.

2014 yılında bunu fark eden şirket, dava açtı. Aynı zamanda, Kail’in teknoloji şirketlerinin hisse senetleri üzerinden dolandırıcılık yaptığı da ortaya çıktı. 29 ayrı suç ile suçlanan Kail, bunların 28’inden suçlu bulundu.

"Eski

29 suçlamanın arasında ise 19 banka dolandırıcılığı, 3 posta dolandırıcılığı mevcut. Ek olarak 7 kara para aklama suçu da yer alıyor. Kail’in bu suçları sahte bir banka hesabı üzerinden paravan bir şirket kurarak yaptığı iddialar arasında. Bu şirketi de kendi masraflarını karşılamak için ve bir de ev almak için kullandığı iddialar arasındaydı. Bu suçlamaların 28’inden suçlu bulanan Kail, karara karşı çıkacağını avukatı aracılığı ile bildirdi.

Beş Büyük Teknoloji Devi Pandemi Döneminde Rekor Kırdı

Kail bu karara karşı çıkacak

2018’den bu yana süren dava sonucunda, Kail, kara para aklamadan 20 yıl hapis ve 250 bin dolar para cezası aldı. Bunun yanında Kail, her bir dolandırıcılık suçu için onar yıl hapis cezası ile karşı karşıya. Mahkeme kararına göre, Kail, Netflix’in zararını karşılamayı kabul edecek olursa, hapis cezasında indirim alacak.

Michael Kail, mahkeme sonucundan sonra kefaletle serbest kaldı. Üç ay içerisinde ceza duruşması var. Söylediğimiz gibi, Kail, avukatı ile bu karara karşı çıkacak. Netflix’in ise bu konuya dair herhangi bir açıklaması yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here