Ana sayfa Haber Windows 11 İle Android Uygulamaları Bilgisayarlara Geliyor

Windows 11 İle Android Uygulamaları Bilgisayarlara Geliyor

0

Windows 11 Microsoft tarafından sonunda tanıtıldı. Uzun süredir karşımıza çıkan bazı ipuçlarından sonra şimdi tüm özelliklerini görüyoruz. En yeni özelliklerden biri ise Microsoft, Intel ve Amazon işbirliği ile Android uygulamalarının Windows’a gelmesi.

Oldukça beklenmedik olan bu yenilik, zamanını bilgisayarda geçirenler için kolaylık sağlayacak. Microsoft, yeni işletme sisteminin özelliklerini açıklarken bu yeniliği de bildirmek için oldukça heyecanlı duruyor.


Benzer İçerik: Instagram, Masaüstü Paylaşımları Test Etmeye Başladı


Windows 11 ile Android uygulamalar bilgisayara gelecek

Fakat şunu belirtmeliyiz ki, Google bu resmin hiçbir yerinde görünmüyor. Yani Google Play Store’dan direkt olarak bu uygulamaları bilgisayarınıza indiremeyeceksiniz. Bunun yerine Microsoft, Amazon ile iş birliğine giriyor.

İki dev şirket, Intel Bridge teknolojisi ile Amazon üzerinden bazı popüler Android mobil uygulamaları bilgisayarınıza indirmenize izin verecek. Yani teknik olarak, bu yüklemeleri Google Play Store’dan değil de Amazon Appstore üzerinden yapacaksınız. Bunun yanında Microsoft Mağazasına da popüler Android uygulamalar gelecek.

Windows 11 Android uygulamalar
Windows 11 Android uygulamalar

Şirketin açıklamasına göre bu yenilik ‘bu yılın sonlarında’ gelecek. Bu pek net bir zaman dilimi olmasa da önümüzdeki aylarda gelmesini bekliyoruz. Aynı zamanda şirketin açıklamasına göre, bu uygulamaların çalışması için bilgisayarınızın bazı özelliklere sahip olması gerekecek. Açıklama özellikle de x86 tabanlı bilgisayarlarda bu uygulamanın ve teknolojinin çalışacağını belirtiyor.

Windows 11 için gelecek Android uygulamaları

Gelecek uygulamalara ise birkaç örnek vermek gerekirse bunların arasında TikTok, Game of War-Fire Age ve Khan Academy Kids var. Bu liste kısa olsa da henüz onaylanmış uygulamaların arasında bunlar yerini alıyor.

Önümüzdeki aylarda bu listenin genişlemesini de bekliyoruz. Bunların yanında yeni güncellemede pek çok yenilik de mevcut. Fakat henüz çıkış tarihi için bir tarih elimizde yok. Ancak yılın sonlarına doğru gelmesini bekliyoruz. Şirketin açıklamaları da bu yönde. İşletim sisteminin tanıtım videosu için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here