Ana sayfa Haber Instagram, Masaüstü Paylaşımları Test Etmeye Başladı

Instagram, Masaüstü Paylaşımları Test Etmeye Başladı

0

Instagram, geçtiğimiz günlerde de bahsettiğimiz özelliği test etmeye başladı. Bildiğiniz gibi Instagram’da masaüstü sitesinden paylaşım normalde yapamıyoruz. Fakat bu yenilikle artık masaüstü sitesinden de paylaşım yapabileceksiniz. İşte diğer detaylar.

Facebook yetkilisi Christine Pai, kullanıcıların çoğunun bilgisayar üzerinden siteye bağlandığını bildiklerini belirtti. Bu deneyimi daha da iyileştirmek için şimdi Instagram’da masaüstünden paylaşım yapmayı test ettiklerini söyledi.

Instagram masaüstü
Instagram masaüstü

Benzer İçerik: Fotoğrafta Bakış Açısı ve Perspektif Kullanımı 


Instagram masaüstü paylaşım özelliği geliyor

Matt Navarra‘nın keşfettiği bu yenilik, şimdilik test aşamasında. Kaynak, bu özelliğin bazı ekran görüntülerini de bizlerle paylaştı. Bu ekran görüntülerinden yeni özelliğin kullanımını ve görünüşünü görebiliyoruz.

Bazı kullanıcılar, masaüstünden siteye girdiklerinde bir ‘artı’ ikonuyla karşılaşacaklar. Böylece masaüstü sitesinden yeni gönderiler yaratıp paylaşabilirsiniz. Fakat bu özellik şimdilik sadece gönderiler için geçerli. Yani henüz Hikaye ve Reels paylaşmak için açık değil.

Instagram masaüstü
Instagram masaüstü

Aynı zamanda bu özellik söylediğimiz gibi hala test aşamasında. Bu özelliği kullanırken yüklemek istediğiniz fotoğrafı dosyalardan seçerek veya sürükleyerek yükleyebileceksiniz. Fotoğrafı yükledikten sonra fotoğrafı dilediğiniz gibi keserek düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu özellik ile filtreler de geliyor. Yani masaüstünden de fotoğrafı istediğiniz şekilde düzenleyip filtre ekleyeceksiniz.

Yeni özellik henüz Reels ve Hikaye için kullanılamıyor

Düzenleme aşaması bittikten sonra da fotoğrafa yazı, mekan ekleme sayfası geliyor. Burada aynı zamanda diğer kullanıcıları da gönderiye etiketleyebilirsiniz. Ek olarak bu sayfada yorumları kapatma, beğenileri gizleme gibi gelişmiş özellikleri de düzenleyebilirsiniz.

Instagram’ın kuruluş tarihi bildiğiniz gibi 2010 yılıydı. 2012 yılında Facebook platformu satın aldı. O günden beri oldukça popüler olan bu platformda masaüstü paylaşım yapamamak pek çok kullanıcı için can sıkıcı oluyor. Fakat şimdi özellikle de içerik üreticileri için bu özellik kullanışlı olacak gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here