Ana sayfa Haber Twitter, Mavi Tik İçin Başvuruları Yeniden Açtı

Twitter, Mavi Tik İçin Başvuruları Yeniden Açtı

0

Twitter, yoğunluktan dolayı mavi tik başvurularına 4 gün ara vermişti. Ancak şimdi başvuru sürecini tekrardan açtı. Artık tüm kullanıcılar mavi tik için Twitter’a başvurabilecekler. İşte diğer detaylar.

Geçtiğimiz hafta platform, 4 yıllık bir aranın sonunda kullanıcıların hesaplarını doğrulamaları için başvuru sürecini açtığını duyurmuştu. Fakat kısa bir süre sonra bu başvuruları tekrardan durdurdular. Çünkü çok fazla talep vardı. Şimdi ise, 4 günden sonra başvurular tekrar açılmış durumda.


İlginizi Çekebilir: Twitter, Emojili Tepkileri Test Ediyor


Twitter, mavi tik başvurularını tekrar açtı

Özellikle popüler hesapları sevindiren bu uygulama, 4 gün önce duraksamıştı. Platform, bu duraksamayı site üzerinden resmi hesap ile bizlere bildirdi. Şirket, fazla talep olduğu için bir süre ara vereceklerini söyledi. Fakat yakın zamanda geri açacaklarını da ekledi. 4 gün sonra ise yeni bir Tweet ile tekrar karşımızda.

Twitter
Twitter

Yeni paylaştıkları Tweet’te duraksama için özür dileyerek mavi tik taleplerini tekrar açtıklarını bildiriyorlar. Ancak mavi tik almak için belirli kriterler var. Bu kriterleri sağlıyorsanız, Twitter’ın söylediğine göre birkaç gün veya hafta içerisinde başvurunuz değerlendirmeye girecek. Eğer başvurunuz onaylanırsa, profilinizde mavi tik görmeye başlayacaksınız.

Twitter mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Ancak Twitter’dan onay alamadıysanız, 30 gün bekleyerek tekrar başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuru yapmak için hesabınızın ayarlar ve gizlilik bölümünden hesap bilgilerinin üzerine gelerek onaylama talebine tıklayabilirsiniz. Talebi başlat tuşuna tıkladığınızda ise talebinizi gönderebilirsiniz.

Twitter’dan mavi tik almak için gereken şartlar hesabınızın popüler, orijinal ve aktif olması. Tanınan hesaplar arasında ise devlet kurumları, şirketler, markalar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, haber kuruluşları ve gazeteciler, eğlence sektöründeki tanınmış insanlar, sporcular, aktivistler gibi meslek grupları bulunuyor.

Bu kriterleri sağlıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz. Hatırlatmamız gerekirse, kriterleri sağladığınızı düşündüğünüz halde onay almadıysanız 30 günde bir tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here