Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S21 FE Şarj Özelliği Belli Oldu

Samsung Galaxy S21 FE Şarj Özelliği Belli Oldu

0

Samsung Galaxy S21 FE modeli geçtiğimiz günlerde gündemimizdeydi. Telefonun bazı özellikleri ve tasarımı sızmıştı. Aynı zamanda eski modelden daha ucuz olacağını öğrenmiştik. Şimdi ise 3C Sertifika sitesinde şarj özelliği belli oldu. İşte detaylar!

Geçtiğimiz günlerde bu model hakkında pek çok sızıntı ve iddialar duyduk. Önce modelin görüntüleri karşımıza çıktı. Daha sonra da fiyatının daha ucuz olacağını öğrendik. Son günlerde ise üretimin durduğuna dair bazı söylentiler vardı. Fakat şirket bu söylentileri yalanladı.


Göz atmak isteyebilirsiniz: Samsung Galaxy S22 Serisi Detayları Ortaya Çıkıyor


Samsung Galaxy S21 FE, 25 W şarj desteği ile geliyor

Bu sabah, çıkışı yaklaşan Galaxy S21 FE 5G, mobil cihazların şarj özelliklerini ifşa etmesiyle ünlü Çin 3C Sertifikasyon sitesini ziyaret etti. Sertifikada gördüğümüz gibi, yeni Galaxy S21 FE 5G, Samsung’un 25W (11V, 2.25A) hızlı şarj cihazını destekleyecek.

Şarj cihazının kutudan çıkıp çıkmayacağı elimizdeki bilgilerde belli değil. Yani şarj cihazını ayrı olarak satın almak zorunda kalma ihtimaliniz de var. EP-TA800 şarj cihazı ilk olarak Samsung’un Galaxy Note10 serisinde karşımıza çıkmıştı. Bu şarj cihazı maksimum 25W şarjı destekliyo. Ancak 15W (5V, 3A) ile de şarj edebilir.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE

Galaxy S21 FE 5G’nin “SM-G9900” 3C Sertifikasyonunda yer alan model numarası, bunun bir Çin modeli olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda bu cihazın lansmanının Çin’de de gerçekleşeceğini doğruluyor.

Galaxy S21 FE çıkış tarihi

Beklediğimiz gibi, Galaxy S21 FE’nin şirketin en yeni Exynos 2100 amiral gemisi yonga setini veya en yeni Qualcomm Snapdragon 888 yonga setini kullanacağı sonucuna varabiliriz. Her iki yonga seti de 5nm üretim sürecini temel alıyor. Aynı zamanda ikisi de üst düzey performans için Cortex-X1 Ultra-Çekirdek içeriyor.

Kaynaklar şu anda Galaxy S21 FE’nin piyasaya çıkmasının Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3’ün lansman etkinliğinden sonra Eylül 2021’de olacağını iddia ediyor. Geçen yıl bir önceki model Galaxy S20 FE de aynı ayda karşımıza çıkmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here