Ana sayfa Haber Sony’nin Yeni A8 4K HDR OLED TV’leri Satışa Sunuldu

Sony’nin Yeni A8 4K HDR OLED TV’leri Satışa Sunuldu

Çığır açan hareketli görüntü ve ses teknolojileri, en üstün kalitede izleme deneyimi sunmak üzere, 8 milyon kendinden aydınlatmalı piksele sahip OLED paneli ile bir arada.

0

Sony, yepyeni A8 serisi 4K HDR OLED televizyonlarını tüm Avrupa’da ve Türkiye’de perakende satışa sundu. Sony’nin görüntü işleme ve ses alanlarındaki son teknolojik inovasyonlarını bir arada barındıran A8 serisi, Sony’nin TV alanındaki yeteneğini gösterdi.

Sony Yeni A8 4K HDR OLED TV

A8’in üstün niteliklerinin merkezinde, görüntü verilerini hassasiyetle analiz ederek saf siyah, yüksek parlaklık ve gerçekçi görüntülerle OLED’in yoğun kontrastını ortaya çıkaran X1™ Ultimate Görüntü İşlemcisi yer alıyor. TV aynı zamanda, gerçekçi gölgeler ve tonlar, daha fazla derinlik, incelikli dokular ve sadece OLED’in sunabileceği saf siyah kontrastla dolu sahnelerin keyfini çıkarabilmeniz için parlak alanlarda renk ve kontrastı iyileştiren Pixel Contrast Booster teknolojisine sahip. A8’i farklı kılan diğer bir özellik ise, ilk kez bir OLED TV’de Sony’nin kendi geliştirdiği X-Motion Clarity™ teknolojisinin kullanılmış olması. Bu sayede hızlı hareketler dahi akıcı ve net görünüyor. Hareketli görüntüler, bulanıklığı en aza indirecek şekilde hassasiyetle kontrol ediliyor, böylece yüksek hızlı sahnelerde görüntüler daha az parlaklık kaybıyla aslına sadık kalıyor.

A8 TV’ler, televizyon ekranını hoparlöre dönüştüren Acoustic Surface Audio teknolojisi sayesinde, Sony’nin tam anlamıyla çok boyutlu bir görsel-işitsel deneyim sunma geleneğini devam ettiriyor. Ekranın arkasındaki yenilikçi bir aktüatör, fark edilmeyecek şekilde titreşerek ses üretiyor; böylece duyduğunuz ses (örneğin karakter diyalogları ya da araba motoru), sahnede aksiyonun gerçekleştirdiği yerden geliyor. Bu teknoloji, Sony’nin ekranı televizyonun kenarlarıyla buluşturan süper ince, tek parçalı tasarımıyla bir araya gelerek dikkatiniz dağılmadan görüntüye odaklanmanızı sağlıyor. Daha filtre sesler elde etmek üzere televizyonun arkasına görünmez şekilde entegre edilmiş iki subwoofer ise aksiyon filmleri ve müzik için ideal olan daha dinamik, bas ağırlıklı bir ses ortamı yaratıyor.

Ortam Optimizasyonu

Sony’nin A8 4K HDR OLED TV’leri, görüntü ve ses kalitesini herhangi bir ortama göre optimize etmek üzere geliştirilmiş yeni bir teknoloji olan Ambient Optimization (Ortam Optimizasyonu) teknolojisine sahip. Bu teknoloji, görüntü parlaklığını odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlıyor; aydınlık odalarda parlaklığı yükseltip karanlık odalarda azaltarak mükemmel izlenebilirlik sunuyor. Hatta odada bulunan perde ya da mobilya gibi sesi emebilecek ya da yansıtabilecek nesneleri tespit ediyor ve ses kalitenizde kayıp yaşanmaması için akustiği buna göre ayarlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here