Ana sayfa Haber Samsung Android 11 Güncellemesi Alan Telefonlar

Samsung Android 11 Güncellemesi Alan Telefonlar

0

Samsung Android 11 güncellemesini çoğu akıllı telefon modeline getiriyor. Bunun yanında telefonlar bir de One UI 3 güncellemesi alıyor. Bugün iki yeni model daha güncellemeyi almaya başladı. İşte diğer detaylar!

Geçtiğimiz aylarda Samsung, çoğu akıllı telefon modellerine Android 11 güncellemesini getirdi. Bu güncellemeyi ilk alan telefonlar üst düzey Galaxy S ve Galaxy Note serileri olmuştu. Bunun ardından katlanabilir ve orta düzey telefonları güncellemeyi aldı.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21 FE 8GB RAM ile Geekbench’te Ortaya Çıktı


Samsung Android 11 güncellemesini iki yeni modele getiriyor

Şimdi de iki yeni model daha Android 11 güncellemesini alıyor. Bunlardan biri Galaxy A20 modeli olacak. Galaxy A20 (SM-A205FN) Rusya’da büyük bir yazılım güncellemesi alıyor. A205FNPUUACUF1 donanım yazılımı sürümüne sahip en son güncelleme, Haziran 2021 güvenlik düzeltme ekiyle birlikte Android 11’i (muhtemelen One UI 3.1 ile) akıllı telefona getiriyor.

Samsung Galaxy A20 Android 11 alıyor
Samsung Galaxy A20 Android 11 alıyor

Diğer model olan Galaxy A30s ise Rusya’daki yeni yazılım güncellemesiyle en son Android sürümünü alıyor. A307FNXXU2CUF2 donanım yazılımı sürümüne sahip en yeni güncelleme, Android 11’i One UI 3.1 ve Mayıs 2021 güvenlik yaması ile birlikte akıllı telefona getiriyor.

Samsung Android 11 Galaxy 30s için geliyor
Samsung Android 11 Galaxy 30s için geliyor

Henüz resmi değişiklik günlüğümüz yok. Fakat güncelleme, yeni bir kullanıcı arayüzü tasarımı, gelişmiş gizlilik ve güvenlik özellikleri ile gelecek. Ayrıca tek seferlik izinler, otomatik izin sıfırlama, bildirimler alanındaki konuşmalar bölümü, hızlı ayar geçişlerinin altında özel bir medya oynatma widget’ı, sohbet balonları ve daha fazlası gibi yeni özellikler de getiriyor.

Ayrıca güncelleme ile daha fazla widget ve erişimi daha kolay olan akıllı ev kontrollerine sahip olacaksınız. Bunun yanında Galaxy Buds için Otomatik Geçiş, Dijital Sağlık ve Ebeveyn Kontrolleri ve daha fazlasını içerecek. Haziran 2021 güvenlik yaması, gizlilik ve güvenlikle ilgili güvenlik açıkları için düzinelerce düzeltme içeriyor.

Android 11 güncellemesi nasıl yapılır?

Rusya’da yaşayan kullanıcılar, Ayarlardan Yazılım güncellemesi’ne gidip İndir ve yükle’ye dokunarak en son güncellemeyi alıyor. Ancak güncelleme, önümüzdeki birkaç gün içinde diğer pazarlarda Galaxy A20 A30s’e gelecek. Galaxy A20, 2019’da Android 9 ile piyasaya çıkmıştı ve Nisan 2020’de Android 10 güncellemesini aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here