Ana sayfa Haber Canon’dan odaklamada bir ilk; EOS R sistemiyle uyumlu üç yeni “RF Lensi” 

Canon’dan odaklamada bir ilk; EOS R sistemiyle uyumlu üç yeni “RF Lensi” 

Canon, dijital kamera sektöründe bir inovasyona imza atarak özellikle profesyonelleri hedeflediği EOS R sistemine özel ürettiği yeni lensleri tanıttı.  

0

Canon EOS R sistemine özel ürettiği lensler ile fotoğrafçılarına yeni deneyimler yaşatmayı planlıyor. RF 400mm F2.8L IS USM ve RF 600mm F4L IS USM lensleri, profesyonellerin ihtiyaçlarına uygun yüksek teknolojili lenslerin arasındaki yerlerini alıyor. RF serisindeki ilk lensler profesyonel vahşi yaşam ve spor fotoğrafçıları için ideal. Bu süper telefoto lensler kameraların her zamankinden daha hızlı odaklanmasını sağlıyor. Ayrıca profesyonellerin 30 kare/sn’de çekim yaparken bile aksiyonu takip etmesini sağlıyor.  

Lansmanı gerçekleşen bir diğer lens olan RF 100mm F2.8L MACRO IS USM. 1,4x büyütme kapasitesi ile dünyanın ilk AF makro lensi niteliğine sahip. Bu lens, makro çekim, natürmort ve portre fotoğrafçılığı alanında çekim yapan fotoğrafçılar için öne çıkıyor. Üstelik, f/2,8’deki 100 mm de bile odak uzaklığı sayesinde daha iyi portreler çekilebilmesini sağlıyor.  


Göz atmak isteyebilirsiniz; Canon’dan Zoom İçin Yeni Kamera


 

 

 

Hızlı Odaklama

EOS R Sistemi fotoğraf makineleri ve lenslerinin uyumlu olması sayesinde yüksek optik performansa, hızlı odaklanmaya ve hafif yapısı ile iyileştirilmiş dengeye sahip oldular. Ayrıca, RF 400mm F2.8L IS USM, maksimum f/2,8 diyafram değerinde dahi olağanüstü netlik sağlıyor. Ayrıca, RF 600mm F4L IS USM, lensin f/4 maksimum diyafram değerinde bile en yüksek görüntü kalitesi sunuyor. Bu özellik sayesinde profesyonellerin düşük ışıkta bile en iyi çekimleri yapabilmelerini sağlıyor. Büyütme özelliğinin yanı sıra ayarlanabilir Küresel Sapma Kontrolü halkasına da sahip. Bu sayede fotoğrafçılar, konu üzerinde yumuşak odak efekti oluşturuyor. Aynı zamanda arka plan ve ön plan bokehin görünümünü değiştirebiliyor.  

Canon’un RF 100mm F2.8L MACRO IS USM’nin geliştirilmiş lens tasarımına sahip. Böylece kenardan kenara net ve yüksek kontrastlı görüntüler elde edilebilmesini sağlıyor.

 

Sessiz ve Pürüzsüz

EOS R5 ve EOS R6 modelleriyle elde çekim yaparken makinesi sarsıntısını önemli oranda azaltıyor. Dual Nano USM AF, neredeyse sessiz olan pürüzsüz, doğru ve yüksek hızlı otomatik odaklama sağlıyor. Ayrıca odak kesintisini de bastırıyor. Bu sayede lens video çekimi için ve Odak Yığma sırasında post prodüksiyon için ideal hale geliyor. Böylece, her türlü zorlu hava koşulunda L serisi yapım kalitesi ve ısı saptırıcı beyaz kaplamasına sahip bu lenslere güvenebilirler. Üç lensin de Temmuz ayı sonunda satışa sunulması bekleniyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here