Ana sayfa Haber YouTube web sürümünde değişiklik

YouTube web sürümünde değişiklik

YouTube, web sürümünde video oynatıcı içindeki hareketli otomatik oynatma kontrollerini test ediyor.

0

Ekim ayında YouTube, Android ve iOS’ta video izleme deneyimini yeniden tasarladı. Web üzerinde YouTube artık otomatik oynatma geçişini doğrudan video oynatıcının içine yerleştirerek bu yenilemeyi takip ediyor.

Şu anda, YouTube’un otomatik oynatma geçişi, gelecek olanları önizleyen “Sıradaki” bölümünün bir parçası olarak sağ kenar çubuğunda bulunuyor. Yeni tasarım, onu doğrudan video oynatıcıya getiriyor. Mevcut durumu yansıtan ve mobil uygulama tasarımıyla eşleşen bir oynat / duraklat düğmesiyle birlikte Kapalı Altyazı ve Ayarlar’ın solunda görünür.

WhatsApp 1 Ocak itibariyle bu telefonlarda çalışmayacak!

YOUTUBE WEB İLE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

Oynatıcının bir parçası olarak, doğrudan üzerine gelmediğinizde kaybolur. Böylece geçişin mavisinin renk uyumsuzluğuna neden olduğu günümüzden daha temiz bir arayüzle sonuçlanır. YouTube bir sonraki videonun ne olduğunu açıkça etiketlemeyi bırakırken, kontrol bazıları için çok gizli olabilir.

Bunun yerine, ayrılmış ve önerilen video akışlarını ayarlamak için bir döngünün üzerinde görünür. İki kişiselleştirilmiş filtrenin yanındaki “İlgili” ve “Son yüklenenler” seçenekleriyle birlikte “Tümü” varsayılan olarak kalır.

Web’de YouTube için bu yeni otomatik oynatma tasarımı, henüz tam olarak mevcut olmasa da geniş çapta kullanıma sunuluyor gibi görünüyor. Hesabınızda yayınlandıktan sonra mavi bir “Otomatik oynatma mı arıyorsunuz?” yeni konumu açıklayan komut istemi. Genel olarak, tasarımın istemciler arasında standartlaştırılmasına yardımcı olur.

Bu yeni tasarım bir hesap için kullanılabilir hale geldiğinde, kullanıcı, kendilerine yardımcı olacak ve otomatik oynatma geçişinin değişen konumu konusunda onlara rehberlik edecek mavi bir istem görecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here