Ana sayfa Haber Zoom Uygulaması Büyük Kesintiler Yaşıyor!

Zoom Uygulaması Büyük Kesintiler Yaşıyor!

0
Zoom dersini kaçıranlar

Herkes tarafından büyük bir ilgi ile kullanılan Zoom uygulaması büyük kesintiler ile karşı karşıya. Her ne kadar bazı kesintiler çoğunlukla idare edilse bile yine de önemli bir bölümü kullanıcıları adeta canından bezdiriyor. İşte son dönemlerde meydana gelen kesintiler ile ilgili detaylar.

Geçtiğimiz günlerde ABD başta olmak üzere bazı bölgelerde Zoom ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı. Şirketin mevcut sistemde güncelleme yaptığı ve bu nedenle de çeşitli sorunlara yol açıldığı söylendi. ABD merkezli bir eğitim firmasının online durumdayken aniden Zoom kesintisi yaşaması durumu çok daha zor hale getirdi. Bununla birlikte tartışmalar da beraberinde geldi.

Zoom uygulaması eğitim sektörünü olumsuz etkiledi

Bazı şirketler, Zoom gibi platformlarda kesinti meydana gelince hızlı bir şekilde diğer kanallara yönelebiliyor. Google Meet ve WhatsApp bu kanallardan sadece birkaç tanesi.

Zoom uygulaması büyük kesintiler
Dijital Dönüşümde Akıllı Donanımlar

Söz konusu eğitim olunca işler biraz daha karmaşık bir hal alabiliyor. Öğrencilerin az da olsa online eğitime katılım göstermemesi, onların çok geri kalmasına neden oluyor. Mesela sadece 2 derslik bir Zoom aksaması, beraberinde yaklaşık olarak bir haftalık gecikme yarattı.

Eğitimciler, sanayi ve diğer alanlardaki kadar online platformlara aşina olmayabiliyor. Bu durum aynı zamanda aksaklıkların planlanamaz hale gelmesine neden oluyor. Eğitim sektörünün rahat bir nefes alması için bu konuda planlama yapılması şart. Sizce hangi tedbirler ile birlikte aksaklıklar giderilebilir? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here