Ana sayfa Haber Xiaomi’nin Bill Gates ile ilgili tweet’i ortalığı karıştırdı

Xiaomi’nin Bill Gates ile ilgili tweet’i ortalığı karıştırdı

Xiaomi, Bill Gates’in boşanmasıyla ilgili tuhaf tweet attı. Ancak olayın en kötü yanı bu değil. Xiaomi'nin tweet'i bir iPhone kullanılarak gönderildi.

0

Xiaomi’nin, Mi 11 hızlı şarj yeteneklerini tanıtmak için Bill ve Melinda Gates arasındaki boşanmayla ilgili attığı tweet ortalığı karıştırdı. Tweetin en kötü yanı bir iPhone’dan gönderilmesi oldu. Xiaomi UK, bunun fark edilmesinden sonra tweet’i sildi.

Xiaomi UK Twitter hesabı, Mi 11’in hızlı şarj özelliklerini göstermek için Bill ve Melinda Gates’in boşanmasıyla ilgili tuhaf bir tweet attı. Tweette, “Milyarder ortağınızdan ayrılırken en akıllıca seçenek olmayabilir ama Mi 11’imiz 45 dakikada 55 W kablolu turbo şarjı kullanarak tam şarj olur, yani her zaman ayrılmaya hazırsınız.” ifadeleri yer aldı.

POCO M3 Pro Detayları Ortaya Çıktı

XIAOMI BILL GATES İLE İLGİLİ TWEET’İNİ iPHONE’DAN GÖNDERDİ

Konudaki hassasiyetin farkına varan Xiaomi, tweet’i sildi. Ancak bu en kötü yanı değil, tweet bir iPhone’dan gönderilmişti. Yani şirketin, amiral gemisinin hızlı şarj yeteneklerini, son derece özel bir mesele olan Bill ve Melinda Gates’in boşanmasıyla karşılaştırmak için rakip bir markanın telefonunu kullanması gündeme bomba gibi düştü.

XIAOMI’NİN BOMBALARI BİTMİYOR

Yukarıda yer alan ekran görüntüsü Mi 11 telefonunu “Konuşmamız gerekiyor” mesajını gösterdi. Ayrıca alıcı “Melinda” olarak paylaştı. Bu olay, Xiaomi’nin yüksek profilli bir çiftle ilgili özel bir mesele hakkındaki alayları, şirketin savunduğu etikle pek uyumlu olmadı. Ayrıca markayı yalnızca kötü bir ilgi odağı içinde gösterdi. Xiaomi Malezya, bir adamın zinayı partnerinden gizlemek için Mi 9 SE kullanması gerektiğini öne sürmüştü.

Hasarı daha da azaltan tweet bir iPhone’dan çıktı ve bu ilk kez bile olmadı. Xiaomi’nin başındaki isim olan Lei Jun, yakın zamanda iPhone ile tweet attı. Twitter’ın tweetlerin nereden geldiğini gösterme konusunda oldukça şeffaf olduğu aşikar. Yaşanan bu olaylar sonrasında Xiaomi’nin sosyal medya ekibinin çok dikkatli ve temkinli olması gerekiyor.

Xiaomi Türkiye Resmi Sitesini Açılışa Özel İndirimlerle Açtı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here