Ana sayfa Haber Xiaomi, Modüler Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

Xiaomi, Modüler Bir Telefon Üzerinde Çalışıyor

0

Xiaomi, modüler bir telefon patenti aldı. Bu telefon, üç ayrı değiştirilebilir modülden oluşuyor. Patente göre, üst modülde arka kamera ve devre kartları olacak. Yani RAM, depolama alanı ve işlemci burada olacak. İşte patent ve diğer detaylar.

Söylediğimiz gibi, üst modülde arka kamera ve devre kartları olacak. Orta modül tamamen bataryadan oluşacak. Alt modül ise USB girişi ve hoparlöre ev sahipliği yapacak.

Xiaomi modüler telefon görselleri
Xiaomi modüler telefon görselleri

Xiaomi, modüler bir telefon patenti aldı

Bu telefonun temsili görsellerini LetsGoDigital oluşturdu. Bu temsili görsellerde üç değişebilir parçalı, koyu mavi bir telefon görüyoruz. Asıl ilginç olan ise, farklı kamera yerleşimleri. Üç farklı modülde farklı şekillerde kameralar mevcut.

Resimlerin birinde dörtlü, kare bir kurulum varken, diğer ikisinde dikey ve üçlü kamera kurulumu görüyoruz. Dikey üçlü kamera sistemi, selfie veya portre çekerken kullanılabilir diye düşünüyoruz.

Görüntülerde ses seçenekleri açısından özelleştirme sunan iki farklı alt modül de mevcut. Belki nihayet 3,5 mm kulaklık jakının modülle geri dönüşünü görebiliriz. Bu farklı modül tasarımları, satın almadan önce ve sonra modüler cihazı satın almadan önce veya sonra özelleştirebileceğiniz anlamına geliyor.

Xiaomi modüler telefon patenti
Xiaomi modüler telefon patenti

Modüler telefon nasıl görünecek?

Resimlere göre bu modüller, her iki yöne de kayabiliyor. Bu da, sorunsuz ve kolay değişikliklere olanak tanıyacak. Aynı zamanda bu, telefonun yere düşmeye de daha iyi dayanmasını sağlayacak. Çünkü tasarım ek modül muhafazası gerekmeden kırılmaya meyilli olmayacak.

Motorola, yıllar önce Google ile “Ara Projesi” adlı bir projede benzer bir cihaz üzerinde çalışmıştı. Fakat bu çalışmanın kötü bir şöhreti var. Bunun üzerine de şirketler yollarını ayırdıktan kısa bir süre sonra proje gerçekleşmedi.

Modüler akıllı telefon, farklı şekillerde özelleştirilecek

Xiaomi modüler telefon görselleri
Xiaomi modüler telefon görselleri

Ayrıca, Xiaomi’nin yeni patentleri bununla bitmiyor. Şirket, geçen hafta iki akıllı telefon patenti daha aldı. Ekran altı kamera patenti, şirketin yeni bir ön kamera teknolojisi denediğini ortaya koymuştu.

Patente göre, bu kamera ekran altı bir kamera olacak ve ana kamerayı selfie kamerası olarak da kullanabileceksiniz. Bunun haberini de sitemizde yapmıştık.

Bu telefonu yakında görür müyüz bu konuda bir bilgimiz yok. Fakat şirket, farklı tasarım patentleriyle karşımıza çıkmaya devam edecek gibi duruyor.

Twitch Türkiye Abonelik Fiyatları Düşüyor!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here