Ana sayfa Haber Xiaomi MIUI sorunları için ekip kurdu

Xiaomi MIUI sorunları için ekip kurdu

Xiaomi, kullanıcıların karşılaştığı sorunları çözmek için 'MIUI Pioneer Group'u kuruyor.

0

Xiaomi, 2010 yılında bir yazılım şirketi olarak başladı. MIUI, şirketin ilk ürünüdür. Devrim niteliğinde bir Android dış görünümü olarak çıktı. On yıl sonra bile Xiaomi MIUI ile akıllara geliyor. Ancak ne yazık ki yanlış nedenlerle. Firmanın bir zamanlar popüler olan mobil yazılımı artık hatalar ve performans sorunlarıyla ün salmış durumda. Neyse ki, Xiaomi nihayet MIUI 13 sürümünden önce itibarını onarmaya başladı.

XIAOMI MIUI PIONEER GROUP’U RESMEN AÇIKLADI

Bugün erken saatlerde, aynı zamanda MIUI Experience Genel Müdürü olan bir Xiaomi Ürün Direktörü, bir haftadan uzun bir süre önce ‘MIUI Pioneer Group’ adlı bir komite kurduklarını resmen duyurdu.

Bu konseyin üyeleri, MIUI kullanıcılarının karşılaştığı her türlü sorunu çözmekten sorumlu olacak. Komite ilerlemelerini Mi Community hakkında bir rapor şeklinde yayınlayacak.


İlginizi Çekebilir: Xiaomi 4 modeli için MIUI 12.5 güncellemesini yayınladı


Bu hareket kulağa olağanüstü bir şey gibi gelmese de yine de sevindirici bir gelişme. Xiaomi’nin önümüzdeki aylarda MIUI ile ilgili tüm sorunları çözeceğini umuyoruz. Çünkü bir süredir şirketin akıllı telefonlarının ‘Aşil’ topuğu oldu.

OPPO ve vivo gibi rakipler, yeni pazarlara girmeye başladıklarında son zamanlarda mobil yazılımlarını elden geçirdiler. Aslında, ColorOS artık piyasadaki en iyi Android dış görünümlerinden biri haline geldi. Oysa Funtouch OS, önceki yinelemelerden çok daha iyidir.

Öte yandan Samsung, One UI ile Android güncellemeleri için çıtayı yüksek tuttu. Şirket, cihazlarının çoğu için üç Android güncellemesi ve en az dört yıllık güvenlik güncellemesi çıkarıyor.

İŞTE O EKİPTE YER ALAN İSİMLER

Bu ekip, Xiaomi ve MIUI’nin genel yazılım deneyimiyle ilgilenecek olan MIUI bölümünün Genel Müdürü Xiao Fan tarafından oluşturuldu. Ayrıca, şikayetleri ve kullanıcılardan gelen tüm raporları ele alacak dahili blog yazarı Da Li var. Pratik kısımda, akıllı telefonlar için sistem yazılımı geliştirme ile ilgisi olacak. Ayrıca donanım, işletim sistemi ve ağ sorunlarının optimizasyonu üzerinde de hareket edecek olan yazılım departmanı müdürü Zhang Guoquan var.

Geliştirme ve sorun gidermenin bir başka genel müdürü, Mi Internet Genel Müdür Yardımcısı Qiao Zhongliang iken, kalite testleri için Xiaomi Mobil Test Direktörü Zhou Zhibin var. Kısacası Xiaomi, Redmi ve diğer markaların kullanıcı deneyimini sıklıkla cezalandıran, en sık karşılaşılan, en eski sorunları çözebilecek durumda gerçekten de fena olmayan bir ekip kurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here