Ana sayfa Haber Xiaomi Mi Watch ile Mi Watch Lite Türkiye’de satışa sunuldu

Xiaomi Mi Watch ile Mi Watch Lite Türkiye’de satışa sunuldu

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi, Mi Watch ve Mi Watch Lite akıllı saatini tanıtmıştı. Bu iki akıllı saat, Türkiye'de satışa çıktı. İşte saatlerin fiyatları ve teknik özellikleri...

0

Xiaomi, birkaç hafta önce ilk olarak duyurduğu Mi Watch akıllı saatin ardından geçtiğimiz haftalarda bu saatten daha uygun bir saat olan Mi Watch Lite akıllı saatlerini piyasaya sürmüştü. Mi Watch ile Mi Watch Lite akıllı saatleri, Türkiye’de satışa çıkarıldı.

Mi Watch Lite, birkaç hafta önce duyurulan Mi Watch akıllı saatine benzeyebilir. Ancak her iki giyilebilir cihaz farklıdır. İsimleri ve tabii satıldıkları bölgeler dışında farklı özellikleri de var. Bu gönderi, farklılıkları vurgular ve ayrıca ikisinden hangisini satın almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olacaktır.

Huawei ilk Harmony OS 2.0 beta sürümünü çıkardı

MI WATCH İLE MI WATCH LITE ÖZELLİKLERİ

Mi Watch

Mi Watch, piksel yoğunluğu 332 PPI olan 1,4 inç ekrana sahip. Xiaomi bir kalp atış hızı monitörü, çok sayıda spor modu, 100’den fazla önceden yüklenmiş kadran ve 230 mAh pil içeriyor. Akıllı saat 5 ATM’ye kadar su geçirmez ve IP68 sertifikalıdır. Bu nedenle Mi Watch, yüzme ve koşma gibi her türlü aktiviteyi üstlenmeye çok uygun olmalıdır. Xiaomi ayrıca akıllı saati bir NFC modülü ile donattı. Ancak, Mi Watch’un Google Pay gibi hizmetlerle uyumlu olup olmayacağı belli değil.

Mi Watch Lite

Xiaomi Mi Watch Lite, dairesel Mi Watch’tan büyük bir fark olan Apple Watch veya Fitbit Versa gibi kare bir ekrana sahip. Bu, 320 x 320 çözünürlüğe sahip 1,4 inç LCD ekrandır. Bu ekran, her biri ‘faydacı’ ve ‘aptal’ arasındaki bir spektrumda yer alan 120 farklı saat yüzü ile özelleştirilebilir. Mi Watch’un sahip olduğu iki modelden farklı olarak ekranın yanında bir taç var ve gövdenin genel olarak düz kenarları var ve çok kalın görünmüyor.

Birkaç farklı renkte sunulan kayış, akıllı telefon kılıflarında sıklıkla kullandığımız çok yönlü bir malzeme olan TPU veya termoplastik poliüretandan üretiliyor. Xiaomi Mi Watch Lite, 11 farklı egzersiz moduna sahiptir. Bu, ‘standart’ Mi Watch’un 117’si değildir. Ancak büyük olasılıkla bisiklet, koşu veya yürüyüş gibi tüm genel sporları kapsar.

Saat 5 ATM’ye kadar suya dayanıklıdır, bu nedenle su altında 10 dakikaya kadar 50 m derinliklerde tutabilirsiniz. Bu nedenle, saatin izlediği egzersizlerin bazıları yüzüyor. Ayrıca uyku takibi, kalp atış hızı izleme, adım sayma, aktivite hatırlatıcıları (çok uzun süre hareketsiz kaldıysanız), ağırlık kaldırma egzersizleri ve diğer birçok saatte görmediğimiz bir şey, size kaç kez olduğunu söyleyen bir sayaç var. her gün ayağa kalkıyorsun.

İŞTE MI WATCH VE MI WATCH LITE AKILLI SAATLERİNİN FİYATLARI

Xiaomi’nin akıllı saat modellerinden olan Mi Watch modeli ve Mi Watch Lite ülkemizde satışa sunuldu. Mi Watch modeli 1.099 TL fiyat etiketine sahipken Mi Watch Lite ise 599 TL fiyat etiketine sahip.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here