Ana sayfa Haber Xiaomi, Mi A2 Lite ve Redmi 8A Dual Güncellemeleri Geliyor

Xiaomi, Mi A2 Lite ve Redmi 8A Dual Güncellemeleri Geliyor

0

Xiaomi Mi A2 Lite ve Mi A2. Xiaomi’nin ilk Android One Telefonu Mi A1’in başarısına dayanarak, her iki cihaz da ana cazibe ile uygun fiyatlarla rekabetçi özelliklere sahip. Ancak Xiaomi bunu biraz daha geliştirmek istiyor.

Android deneyimi ve garantili 2 yıllık güncelleme desteği ile şirket yeni bir satış dalgası yaratma amacında. İkili, Android 8.0 Oreo’yu kutudan çıkardı ve sonunda birkaç ay sonra Android 9 Pie’a güncellendi. Şimdi sıra daha üst versiyonlarda.

Güncelleme Xiaomi üst versiyonları gelecek

Android 10 güncellemesi Lite 10’u henüz almamışken Xiaomi’nin Android 10’u Mi A2’ye sunması 4 ay sürdü. Xiaomi’den güncelleme konusunda hala bir onay olmamasına rağmen, Android 10 çekirdek kaynağı sürümü, Xiaomi’nin cihazı en azından unutmadığını gösteriyor. Xiaomi Mi A3’ün Android 10 güncellemesi COVID-19 nedeniyle gecikti.

Tüm bunlara ek olarak Xiaomi, yakın zamanda piyasaya sürülen Redmi 8A Dual için de çekirdek kaynak kodunu yayınladı. Redmi 8A Dual, Xiaomi’nin en yeni giriş seviyesi akıllı telefonudur. Şirket şimdi hem Mi serisine hemde resmi ile Android 10 serüvenini yakalamak istiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here