Ana sayfa Haber Xiaomi Mi 10T Lite Android 11 güncellemesi alabilir

Xiaomi Mi 10T Lite Android 11 güncellemesi alabilir

Xiaomi Mi 10T Lite 5G şimdi kararlı Android 11 güncellemesi alıyor.

0

Bu ayın başlarında Xiaomi, Mi 10T ve Mi 10T Pro için kararlı Android 11 güncellemesini yayınlamaya başladı. Şimdi Xiaomi Mi 10T Lite 5G kardeşleri Global Stable kanalında bir sürümle partiye katılıyor. Bu, aslında aynı telefon olan Mi 10i 5G’nin de OTA güncellemesini en kısa zamanda alması gerektiği anlamına geliyor.

Xiaomi, Eylül sonunda Mi 10T ve Mi 10T Pro’nun yanında Xiaomi Mi 10T Lite akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Telefon, Android 10 tabanlı MIUI 12 ile giriş yaptı. Şimdi, piyasaya sürülmesinden aylar sonra, bu cihaz nihayet Android 11 güncellemesini almaya başladı.

Telegram yeni özellikleri getiriyor

Xiaomi Mi 10T Lite, iki tür MIUI yapısıyla birlikte gelir – Global ve EEA. Ancak şu anda, yalnızca genel yapıyı çalıştıran varyant Android 11 güncellemesini alıyor.

Her şeyden önce, V12.0.2.0.RJSMIXM yapı numaralı güncelleme şu anda “Kararlı Beta” aşamasındadır. Bu nedenle, yalnızca belirli kullanıcılara dağıtılmaktadır. Bu erken benimseyenler herhangi bir önemli sorunla karşılaşmazsa, bu güncellemenin kullanılabilirliği daha fazla müşteri için uzatılacaktır.

Benzer şekilde Xiaomi, Android 11 güncellemesini sadece Mi 10T Lite’ın EEA varyantına değil, aynı zamanda Mi 10i ve Redmi Note 9 Pro 5G’ye de çok yakında sunmaya başlamalı.

Bunun nedeni, Kasım 2020’nin sonlarında Çin’de piyasaya çıkan Redmi Note 9 Pro’nun temelde 108MP birincil sensöre sahip Mi 10T Lite olmasıdır. Öte yandan, geçen ay Hindistan’da piyasaya sürülen Mi 10, Redmi Note 9 Pro 5G’nin yeniden markalanmış bir versiyonu.

Bu nedenle, kod adı gauguin olan bu üç telefon, bölgesel ince ayarlarla aynı MIUI yapısını çalıştırıyor. Bununla birlikte, Xiaomi’nin güncelleme geçmişine göre, bu üçlü en az bir Android güncellemesi ve üç MIUI güncellemesi almalı.

Bu arada, Redmi 10X 4G Çin’de benzer bir güncelleme alıyor – Android 11 tabanlı kararlı MIUI 12.0 Redmi Note 9, 10X 4G’ye dayanıyor, ancak şu ana kadar bu özel güncelleme için küresel bir sunum belirtisi yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here