Ana sayfa Haber Telegram yeni özellikleri getiriyor

Telegram yeni özellikleri getiriyor

Telegram, grup sohbetlerine katılmayı daha da kolaylaştırmak için yeni özellikler ekliyor.

0

Telegram, Afresh beta sürümünü Android için kullanıma sunuyor ve her zaman olduğu gibi, kararlı kanala ulaşmadan önce birkaç yeni değişikliği önizliyor. Telegram beta 7.5’te, QR kodu grup davetleri, davet bağlantılarında bir zaman ve kullanıcı sınırı belirleme yeteneği, genel gruplar için otomatik silme zamanlayıcı, widget desteği ve daha fazlasını alıyoruz.

QR kodu ve özel davet bağlantısı ile davet et

Şu anda, grup davetleri yalnızca bir davet bağlantısı aracılığıyla mümkündür. Ancak Telegram 7.5 ile (TestingCatalog aracılığıyla) grup sahipleri artık kullanıcıların yalnızca kodu tarayarak gruba katılmasına izin vermek için bir QR kodu oluşturabilir. Grup sahipleri, davet bağlantısında bir son kullanma tarihi belirleme olanağına da sahip olacaklar. Örneğin, bağlantının kaç saat, gün veya hafta geçerli kalacağını ve hatta belirli bir bağlantının gruba katılmak için kaç kez kullanılabileceğini belirtebilirler. Davet bağlantılarındaki QR kodu ve zaman sınırı ilk olarak geçen hafta macOS istemcisinde önizlendi ve şimdi Android kullanıcıları tarafından da kullanılabilir.

Kirin 990 4G SoC ile Huawei P40 4G tanıtıldı

Android için widget desteği

Telegram 7.5 beta sonunda Android için widget desteği ekleyerek kullanıcıların favori sohbetlerine ve kanallarına doğrudan ana ekrandan hızlı bir şekilde erişmek için bir widget eklemelerine izin veriyor.

Telegram grup yöneticileri için otomatik silme zamanlayıcısı

Yeni beta artık grup yöneticisinin genel bir grupta yayınlanan mesajlar için otomatik silme zamanlayıcısı ayarlamasına izin veriyor. Bu, sohbette sağ köşedeki üç noktalı menüden veya Geçmişi temizle aracılığıyla etkinleştirilebilir. Zamanlayıcı 24 saat veya 7 gün olarak ayarlanabilir.

Yayın grubu

Son olarak, grup yöneticileri artık normal bir grubu bir Yayın grubuna dönüştürebilir. En fazla 200 bin üyesi olabilen normal gruplarla karşılaştırıldığında, yayın gruplarının maksimum kullanıcı sınırı yoktur. Ancak, yayın gruplarında yalnızca yöneticilerin mesaj göndermesine izin verildiğini ve normal gruba geri dönmenin mümkün olmadığını unutmayın.

Tüm bu değişiklikler Beta’da mevcut, ancak kararlı kanala ne zaman ve ne zaman ulaşacaklarına dair bir bilgi yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here