Ana sayfa Haber Xbox One oyunları iOS’a geliyor

Xbox One oyunları iOS’a geliyor

Microsoft’un yeni Xbox uygulaması, Xbox One oyunlarını artık iOS kullanıcılarının da oynamasını sağlayacak. Daha önce Android veritabanlı mobil cihazlara getirilen Remote Play uygulaması yakında gelecek olan güncellemeyle Apple Store'da olacak. 

0

Microsoft, Xbox One oyunlarını iOS veritabanlı mobil cihazlarda oynama özelliğini içeren büyük bir uygulama güncellemesi yayınlamak üzere. Yakında App Store’a, Xbox One konsol sahiplerinin oyunlarını bir iPhone’da yayınlamalarına olanak tanıyan uzaktan oynatma özelliği içeren Xbox uygulaması Remote Play özelliği gelecek.

XBOX ONE OYUNLARI MOBİL CİHAZLARDAN NASIL OYNANACAK? 

Uzaktan oyun, oyunları kendi Xbox One konsolunuz yerine doğrudan sunuculardan yayınlayan Microsoft’un xCloud hizmetinden farklıdır. Bu Xbox uzaktan oynatma özelliği, xCloud’a değil, yalnızca kendi Xbox konsolunuza bağlanacaktır. Bu özellik Sony’nin Android ve iOS’ta da bulunan kendi PS4 Uzaktan Oynatma özelliğine benziyor.

GOOGLE MAPS’TE CORONA VİRÜS HARİTASI

XBOX’INIZI EVİN DIŞINDAN BAŞLATABİLİRSİNİZ

Wi-Fi üzerinden bir Xbox konsoluna, hatta bir LTE veya 5G bağlantısına da erişebileceksiniz. Bu uygulama ev Xbox’ınızın kontrolünü ele geçirdiğinden, konsolunuzu evinizin dışında uzaktan başlatabilirsiniz. Xbox, ön tarafta ses veya Xbox ışığı olmadan başlayacak ve bağlantıyı kestiğinizde, kısa bir süre kullanılmadığında bekleme moduna geri dönecek.

XBOX ONE YENİ UYGULAMASI ANDROID’E GELMİŞTİ

Yakın zamanda Android’e yeni bir Xbox uygulaması geldi ve bu güncellenmiş iPhone sürümü aynı yeni tasarımı ve yeni özellikleri içeriyor. Xbox One veya Xbox Series X / S konsolunda yakalanan oyun kliplerini ve ekran görüntülerini hızla indirebilir veya paylaşabilir ve hatta konsol alanını yönetebilir ve oyunları silebilirsiniz.

Bu yeni Xbox uygulaması da önceki iOS sürümünden çok daha hızlı ve Xbox’ta yapılan benzer tasarım değişikliklerine uyacak şekilde tamamen elden geçirildi. Hepsi Kasım ayında Xbox Series X / S konsollarının piyasaya sürülmesine hazırlık aşamasındadır ve Microsoft ayrıca Xbox kontrol panelini bazı tasarım değişiklikleriyle güncelliyor.

TEK SORUN XCLOUD iOS’TA YOK

Yine de Microsoft’un güncellenmiş Xbox uygulaması Game Pass ile kullanıcılara sunduğu oyun platformu xCloud’un durumunu değiştirmiyor. Apple, kısa süre önce Stadia ve xCloud gibi hizmetlere izin vermek için bir zeytin dalı uzatmıştı. Ancak Microsoft’un yayın teknolojisini kullanarak yüzlerce oyunu ayrı ayrı göndermek zorunda kalacaktı. Microsoft, Apple’ın yeni kurallarından memnun kalmadı. O yüzden buradaki tek sorun xCloud’un iOS’ta olmaması…

Microsoft şu anda bu Xbox uygulamasını TestFlight üyeleriyle test ediyor, yani yakında herkesin indirmesi için App Store’da genel olarak kullanıma sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here