Ana sayfa Haber Google Maps ile Covid-19 haritası

Google Maps ile Covid-19 haritası

Google, kullanıcılara belirli bir alandaki onaylanmış koronavirüs enfeksiyonlarının sayısı hakkında daha fazla bilgi sağlamak için bu hafta Google Maps navigasyon uygulamasına yeni bir katman ekliyor. Bu ekstra bilgi katmanının dünya çapında kullanıma sunulması bu hafta Android ve iOS'ta başlayacağı duyuruldu.

0

Google’ın, Google Maps ile kullanıcılara önemli COVID-19 salgını bilgileri sağlayacak yeni bir katman ekleyeceği açıklandı. Google ürün müdürü Sujoy Banerjee, Çarşamba günü bir blog gönderisinde, Google Maps uygulamasında “Covid-19 bilgi” katmanının virüsün belirli alanlarda yayılmasını göstereceğini belirtti. Uygulamanın sağ üst köşesindeki bir düğmeyle bu katmanı bulabileceklerini yazdı.

Banerjee, “Bugünlerde dolaşmak daha karmaşık olsa da, umuyoruz ki bu Google Haritalar özellikleri, olmanız gereken yere mümkün olduğunca güvenli ve verimli bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olacaktır.” ifadelerini de kullandı.

GOOGLE MAPS’TE COVID-19 VAKALARININ YÜKSELİP YÜKSELMEDİĞİ GÖSTERİLECEK

Katman, kullanıcının baktığı harita alanı için 100.000 kişi başına yedi günlük ortalama yeni Covid-19 vakasının yanı sıra vakaların eğiliminin yükselip yükselmediğini gösteren bir etiket gösteriyor.

Bir bölgedeki yeni enfeksiyonların yoğunluğunu hızlı bir şekilde görmek için, katman aynı zamanda griden (son yedi günde 100.000 kişi başına birden az enfeksiyon) koyu kırmızıya (100.000 kişi başına 40’ın üzerinde) doğru renk kodlu olacaktır.

Veriler, Google Maps’in desteklediği 220 ülkeyi kapsayacak. Bölgenin tümü için ülke düzeyinde, ayrıca veriler mevcutsa eyalet veya il, ilçe ve şehir düzeyinde de görülebilir.

YOUTUBE DOĞRULUK KONTROLÜNÜ GETİRİYOR

GOOGLE MAPS, COVID-19 VERİLERİNİ NEREDEN ALINACAK?

Google’ın, verilerini Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gibi halk sağlığı kuruluşlarından, devlet sağlık bakanlıklarından ve hastanelerden alacağı ifade edildi. Ayrıca verileri daha fazla yerel sağlık kuruluşundan alan Johns Hopkins Institute, The New York Times ve Wikipedia gibi birden çok kaynaktan yardım alınacağı belirtildi.

Bu COVID-19 katmanı Google Maps’te yayına girdiğinde, kullanıcılar ona trafik, toplu taşıma ve sokak görünümü bilgileriyle aynı şekilde erişebilecekler. Yeni katmana Google Maps uygulamasının son sürümü olan 10.5.0 sürümünden erişilebilir.

OYUN KONSOLU ALACAKLAR DİKKAT! BU HABER SİZİ İLGİLENDİRİYOR

COVID 19 HARİTASI BU HAFTA GELİYOR

California merkezli şirket, COVID katmanının bu hafta dünya çapında Apple veya Google destekli Android yazılımı tarafından desteklenen mobil cihazlar için uyarlanmış harita uygulamasının sürümlerinde kullanıma sunulduğunu söyledi.

Google Haritalar halihazırda, kullanıcılara toplu taşımanın ne zaman kalabalık olacağını bildirmek gibi pandemiyle ilgili araçları içeriyordu.

Google, bu yılın başlarında ortaya çıkan COVID-19 salgınının ardından Google Maps’e bir dizi yeni özellik getirdi. Hizmet, kullanıcıları maske takmaya teşvik eden mesajların yanı sıra ilk müdahale ekipleri için güvenli otel odalarını vurguladı.

GOOGLE MAPS UYGULAMASINI ANDROID’E İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

GOOGLE MAPS UYGULAMASINI iOS’A İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here