Ana sayfa Haber WhatsApp Web beklenen özelliği getiriyor: Görüntülü arama

WhatsApp Web beklenen özelliği getiriyor: Görüntülü arama

WhatsApp Web ve Masaüstü, beta sürümde sesli ve görüntülü görüşme özelliğine sahip...

0

WhatsApp, bir süredir mobil istemcilerinde sesli ve görüntülü arama hizmeti sunuyor. Ne yazık ki, WhatsApp web ve masaüstü istemcileri şu anda bu özellikleri sunmuyor. Bu, bu istemcileri ağırlıklı olarak kullananlar için oldukça güç olabilir. Neyse ki WhatsApp, web ve masaüstü istemcilerine sesli ve görüntülü arama getirmek için çalışıyor. Kısa süre önce bu özelliğe resmi sürümünden önce ilk beta sürümü indirilerek bakıldı.

Whatsapp Kaybolan Mesajlar özelliği nasıl kullanır? İşte detaylar

WHATSAPP WEB GÖRÜNTÜLÜ ARAMA NASIL KULLANILACAK?

Şimdi, WABetaInfo’nun son raporuna göre, WhatsApp sonunda bir avuç kullanıcıyla sesli ve görüntülü aramayı beta olarak test etmeye başladı. Ekteki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, birkaç WhatsApp kullanıcısı masaüstündeki ve web istemcilerindeki sohbet başlığında yeni sesli ve görüntülü arama düğmeleri aldı. Seçilen kişiye sesli ve görüntülü arama yapmak için bu düğmelere tıklayabilirsiniz.

Alıcı taraftaysanız, biri sizi aradığında ayrı bir açılır pencere görünecektir. Pencerede kişinin adı, profil fotoğrafı ve aramayı kabul etmek veya reddetmek için düğmeler gösterilecektir.

Benzer şekilde, bir arama yaparsanız, aradığınız kişinin adı ve profil fotoğrafını içeren ayrı bir açılır pencere, videoyu açıp kapatmak için bir düğme, bir sessize alma düğmesi, bir menü düğmesi ve bir kapatmak için düğmeye basın.

Daha önce de belirtildiği gibi, WhatsApp’ın web ve masaüstü istemcisindeki sesli ve görüntülü arama desteği şu anda beta sürümündedir. Yalnızca birkaç kullanıcı tarafından kullanılabilir. WhatsApp henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamamış olsa da, özellikler önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacaktır. Daha geniş bir sunumla ilgili herhangi bir bilgi alır almaz bu gönderiyi güncelleyeceğiz.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMA COVID 19’LA İHTİYAÇ OLDU

WhatsApp web sürümü için sesli ve görüntülü görüşme, COVID-19 salgını nedeniyle evlere kapanması nedeniyle giderek daha fazla insanın evden çalıştığı bir zamanda geliyor. Tatil sezonunu göz önünde bulundurarak, görüntülü görüşme hizmeti Zoom, ücretsiz sürümünde 40 dakikalık sınırını da geçici olarak kaldırdı. Google Meet, Mart 2021’e kadar 60 dakikalık kısıtlamasını da kaldırdı. Ayrıca Okuyun – WhatsApp Web yakında sesli / görüntülü arama özelliğini alabilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here