Ana sayfa Haber Whatsapp Kaybolan Mesajlar özelliği nasıl kullanır? İşte detaylar

Whatsapp Kaybolan Mesajlar özelliği nasıl kullanır? İşte detaylar

WhatsApp, ay başında duyurduğu kaybolan mesajlar özelliğini getirdi. Popüler mesajlaşma uygulaması bu özellikle nihayet Snapchat ve Telegram gibi uygulamaları yakaladı.

0

Bu ayın başlarında WhatsApp, WhatsApp mesajlarınızı belirli bir süre sonra otomatik olarak silen bir özellik olan Kaybolan Mesajlar özelliğini tanıtacağını resmi olarak duyurmuştu. Yeni özellik artık nihayet herkes için kullanıma sunuluyor. Yeni özelliğin ayrıntıları zaten WhatsApp tarafından oluşturulan bir SSS sayfasında mevcut. Kullanıcılar artık yedi gün sonra bireysel veya grup sohbetleri için mesajları silmek için bu seçeneği etkinleştirebilir. Bu kılavuzu izleyin. Ayrıca WhatsApp’ta kaybolan mesajları nasıl etkinleştireceğinizi göreceksiniz.

WhatsApp’ta ‘Kaybolan Mesajlar’ nasıl etkinleştirilir?

Devam etmeden önce, akıllı telefonunuzda WhatsApp’ın en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Android kullanıcıları için bu, 2.21.206.15 sürümü ve iPhone kullanıcıları için 2.21.121.4 sürümü olacaktır.

Google ağaçlandırmaya önem veren bir araç başlattı

Bu sıralandıktan sonra devam edin ve WhatsApp’ta kaybolan mesajları etkinleştirmek için bu adımları izleyin.

1- Bir WhatsApp sohbeti açın> İletişim Bilgileri’ne dokunun> ** Kaybolan Mesajlar özelliğini bulmak için aşağı kaydırın.
2- Bu özellik varsayılan olarak devre dışıdır. Devam’a dokunun, ardından bu özelliği etkinleştirmek için Açık’a dokunun.
3- Bu özelliği her sohbet için ayrı ayrı etkinleştirmeniz gerekecek. Bunu yaptığınızda, mesajlarınız yedi gün sonra otomatik olarak silinecektir.

Bir sohbette mesajların kaybolmasından önceki süreye karar veremezsiniz. Bu şu anda sahip olduğunuz tek seçeneğin en azından şimdilik yedi gün olduğu anlamına gelir. Telegram gibi rekabet eden uygulamalar, kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri birden fazla seçenek sunar. Ancak WhatsApp yalnızca tek bir zaman ayarıyla başlamaya karar verdi.

Bunun dışında kaybolan mesajların silinmeden, yani bu mesajları kopyalayıp farklı bir yerde saklayarak saklanması da mümkündür. Aynısı medya dosyaları için de geçerlidir. kişi her zaman ekran görüntüsü alabilir ve silinmeden önce bir fotoğrafı kaydedebilir.

WhatsApp’ta kaybolan mesajları bu şekilde etkinleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here