Ana sayfa Haber WhatsApp iOS için yeni özellik sunuyor

WhatsApp iOS için yeni özellik sunuyor

WhatsApp Messenger, son güncellemeyle iOS'ta sesli mesajlar için yeni animasyon aldı ve fatuları devre dışı bıraktı. WhatsApp, kaybolan mesajlar özelliğini Kasım 2020'de iOS ve Android'e ekledi.

0

WhatsApp Messenger, iOS işletim sisteminde güncellendi ve sesli mesajlar için yeni bir animasyon gibi bazı özellikler getiriyor. Okundu ayarına bağlı olarak bunlar için makbuzları devre dışı bırakıyor. WhatsApp, 2.21.40 sürümüne güncellendi ve güncelleme App Store’da yayında, ancak değişiklik günlüğü neyin yeni olduğunu göstermiyor. Bu güncelleme, WhatsApp’a yalnızca küçük değişiklikler getiriyor. Geçen yıl Kasım ayında WhatsApp, kaybolan mesajlar özelliğini iOS’a ekledi.

Xiaomi Redmi Note 10 serisinde Super AMOLED ekran müjdesi

App Store, geçen ay 2.21.30 sürümünün gelmesinden bu yana WhatsApp için en son değişiklik günlüğü ile güncellenmemiş olsa da, WhatsApp özellik izleyicisi WABetaInfo, 2.21.40 sürümünün yalnızca birkaç küçük ayar getirdiğini gösteriyor. Sesli mesajlar için yeni bir ilerleme çubuğu animasyonu var. Sesli mesaj ilerleme çubuğu sona ulaştığında, başlangıca geri döner. Rapor, bu animasyonun yalnızca iOS 13 ve sonrasında kullanılabildiğini belirtiyor.

WHATSAPP OKUNDU BİLGİLERİ NASIL DEVRE DIŞI BIRAKILIR?

Bu güncelleme ayrıca sesli mesajlar için okundu bilgisi sisteminde ince ayarlar yapar. İOS’taki WhatsApp kullanıcıları okundu bilgilerini devre dışı bıraktıysa, sesli mesaj gönderen bir kişi onu dinlediğinde bilgilendirilmez. Okundu bilgileri, WhatsApp Ayarları> Hesap> Gizlilik’e gidilerek devre dışı bırakılabilir.

Rapor, bu özelliğin henüz Android’e gelmediğini ekliyor, bu nedenle WhatsApp’ın onu Android’e de aktarıp aktarmayacağı veya bir sonraki güncellemede iOS’tan kaldırıp kaldırmayacağı belli değil.

Kasım ayında WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını belirli bir süre sonra (tam olarak yedi gün) otomatik olarak silmelerine olanak tanıyan kaybolan mesajlar özelliğini iOS ve Android’e ekledi. Bireysel sohbetler için etkinleştirilmelidir ve Android’de belirli sohbete gidip sağ üstteki menü simgesine dokunarak, Kişiyi görüntüle’yi seçerek ve Kaybolan mesajları açarak yapılabilir. iOS kullanıcıları bir sohbet açabilir, profil simgesine dokunabilir, Kaybolan Mesajlar’a kaydırıp açabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here