Ana sayfa Haber Xiaomi Redmi Note 10 serisinde Super AMOLED ekran müjdesi

Xiaomi Redmi Note 10 serisinde Super AMOLED ekran müjdesi

Bol miktarda spekülasyondan sonra, Xiaomi'nin küresel Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain nihayet yaklaşan Redmi Note 10 serisinin Süper AMOLED ekranlara sahip olacağını doğruladı. Her üç modelin de (vanilya, Pro ve Pro Max) bu özelliği alıp almadığı veya yalnızca daha pahalı varyantlar için ayrılıp ayrılmadığı görülüyor. Her iki durumda da bunlar Redmi Note serisindeki AMOLED panelli ilk cihazlar olacak.

0

Xiaomi, bu hafta sonunda Hindistan’da çok beklenen Redmi Note 10 serisini piyasaya sürecek. Redmi Note 9 serisine çok benzer şekilde, yeni seri, vanilya Redmi Note 10’dan başlayıp Redmi Note 10 Pro Max’e kadar uzanan bir dizi cihaz içerecek. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, yeni çıkacak cihazlarla ilgili, tasarımlarına ve teknik özelliklerine iyi bir bakış sağlayan birkaç sızıntı olduğunu gördük. Ancak Xiaomi bugüne kadar cihazlar hakkında herhangi bir resmi bilgi paylaşmamıştı.

Realme C21 lansman tarihi belli oldu

Xiaomi Hindistan’ın Genel Müdürü Manu Kumar Jain, kısa süre önce Twitter’a giderek Redmi Note serisinin nihayet gelecek Redmi Note 10 serisiyle AMOLED panellere geçiş yaptığını duyurdu. Tweet şöyle diyor: “#RedmiNote10 serisinin #SuperAMOLED ekrana sahip olacağını paylaşmaktan heyecan duyuyorum.

Tweet ayrıca, Xiaomi’nin bu yılın başlarında gerçekleştirdiği bir Twitter anketinin sonuçlarını gösteren kısa bir klip de içeriyor. O zamandan beri çekilen anket, kullanıcılardan 120Hz LCD panel ile standart AMOLED panel arasında seçim yapmalarını istedi. Beklediğiniz gibi, kullanıcıların ezici bir çoğunluğu yüksek yenileme hızına sahip LCD panelden AMOLED’i seçti. Xiaomi anketi silmiş olsa da, şirket yoğun taleple gitmeye karar vermiş gibi görünüyor. Videoda şirket, Redmi Note 10 serisinin sadece herhangi bir OLED paneli değil, bir Süper AMOLED paneli içereceğini açıkladı.

XIAOMI REDMI NOTE 10 SERİSİYLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR

Şu an itibariyle, serideki cihazlardan herhangi birinin yüksek yenileme hızına sahip bir panel alıp almayacağı belli değil. Bununla birlikte, önceki sızıntılara dayanarak, sınıfının en iyisi Redmi Note 10 Pro Max’in 120Hz Süper AMOLED panel içerebileceğinden şüpheleniyoruz. Durum buysa, Redmi Note 10 Pro Max, 2021’de en azından ekran cephesinde bütçe akıllı telefon alanında kesinlikle üstün olacak.

Redmi Note 10 serisinin önceki kapsamını kaçırdıysanız, sızıntılar Redmi Note 10 Pro’nun MIUI 12’yi kutudan çıkaracak bir 4G cihaz olacağını gösteriyor. MEMC teknolojisine sahip 120Hz’lik bir panele ve 64MP birincil kamera, geniş açılı kamera, makro kamera ve derinlik sensörü ile arkada dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. 5.050 mAh büyüklüğünde bir pil paketleyecek ve Qualcomm’un SM7150 platformunu (Snapdragon 732G) temel alacak.

Vanilya Redmi Note 10 ile ilgili sızıntılar ise 6,53 inç FHD + ekrana, devasa 5,900 mAh pil, 2GHz’de saat hızına sahip belirtilmemiş bir sekiz çekirdekli işlemci, 8 GB’a kadar RAM ve en fazla 256 GB depolama alanı. Ayrıca yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı, arkada üçlü kamera kurulumu, su damlası tarzı bir çentik içine yerleştirilmiş tek bir selfie atıcı ve 3,5 mm kulaklık girişi de bulunacak.

Şu an itibariyle Redmi Note 10 serisindeki diğer cihazlar hakkında daha fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak, Xiaomi’nin kapakları resmen listeden çıkardığı birkaç gün içinde daha fazla şey öğrenmeyi umuyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here