Ana sayfa Haber Uzay Turizmi Büyük Gelişme Yakalayacak: Yeni Projeler Var

Uzay Turizmi Büyük Gelişme Yakalayacak: Yeni Projeler Var

0
Uzay turizmi büyük

Uzay turizmi büyük gelişme yakalayacak gibi görünüyor. Özellikle ortaya atılan bazı yeni projeler bunu ciddi ölçüde destekliyor. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Küresel çapta uzay çalışmaları önem kazandı. Hem donanım hem de yazılım açısından yaşanan gelişmeler olumlu sonuçlar ortaya çıkarıyor. Bunlardan birisi de Virgin Galactic oldu. Hem Avrupa hem de ABD uzay ajansları birçok farklı göreve imza atıyor. Avrupa Uzay Ajansı ağırlıklı olarak göktaşları ve diğer gezegenlerin görüntülenmesine odaklanıyor.

ABD Uzay ajansı ise genellikle Mars gezegenine ve diğer gezegenlere ulaşmak için çabalıyor. Ancak genel olarak bakıldığında hepsinin amacı uzayda bir medeniyet kurabilmek. Virgin Galactic şirketi ise bu medeniyeti uzaktan seyretme imkanı sunacak gibi görünüyor. Ortaya atılan yeni bir uzay gemisi bunu doğrular nitelikte.

Uzay turizmi büyük senaryolara imza atacak

Gelen son detaylara göre Virgin Galactic şirketi tarafından geliştirilen yeni uzay gemisi insanlara uzaydan dünyayı seyretme keyfini yaşatacak. Böylece uzay turizmi gerçek anlamda başlamış olacak. Hem bilim insanları hem de tasarımcılar konuyla ilgili büyük gelişmelere imza atıyor.

Uzay turizmi büyük

Virgin Galactic tarafından yeni geliştirilen VSS Imagine isimli bir uzay aracı bu alanda en iyiler içerisinde yer alıyor. Şirket tarafından açıklandığına göre uzay aracı önümüzdeki aylarda test sürüşlerine başlayacak. Önceki uzay araçları test aşamasında iyi bir performans göstermişti.

Virgin Galactic kısa bir süre içerisinde uzay turizmini başlatmak istiyor. Bunun için öncelikli olarak testlerin başarılı geçmesi gerekiyor. Peki sizin uzay turizmi ile ilgili tahminleriniz neler?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here