Ana sayfa Haber Turkcell ile Yurt Dışında 5G Ayrıcalığı 

Turkcell ile Yurt Dışında 5G Ayrıcalığı 

Ulusal ve uluslararası alanda 5G çalışmalarıyla birçok ilke imza atan Turkcell, müşterilerini yurt dışında 5G teknolojisiyle buluşturdu. Yurt dışında 5G servisi almak üzere başvuran Turkcell’liler, Almanya’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne kadar anlaşmalı 29 ülkede 5G teknolojisinin getirdiği yeniliklerden faydalanabiliyor. 

0

Sektöründe ilklerin öncüsü olan Turkcell, müşterilerinin 5G’yi yurt  dışında deneyimleyebilmesi için hazırlıklarını tamamladı. Turkcell Almanya, Belçika, Çin Halk Cumhuriyeti gibi 29 ülkede 5G teknolojisi kullanacak. 5G deneyimini yurt dışında kullanmak için 5G özelliği aktive etmek gerekiyor. 5G destekli cep telefonu ile 4.5G uyumlu bir SIM karta sahip olmak gerekli. Ayrıca SMS yoluyla 5G teknolojisi için başvuru yapmak gerekiyor. Turkcell müşterileri; 5G hizmetini deneyimlemek için ek bir ücret ödemiyor. Üstelik, dolaşım paketleri ve tarifeleri kapsamında aynı şekilde ücretlendirilmeye devam ediyor. 

Murat Erkan: Turkcell ayrıcalığıyla müşterilerimize yine bir ilki sunuyoruz 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Yurtdışında 5G deneyimi sunarak Türkiye’de bir ilke daha imza atmanının mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Turkcell olarak en büyük önceliğimiz, müşterilerimizi her zaman yenilikçi teknolojilerle buluşturmak. Böylece, başarılı bir hizmet kalitesi sunmak.

 


İlginizi Çekebilir: Turkcell Verinin Öneminden Bahsetti


 

Bugün itibarıyla müşterilerimizi yurt dışında 5G teknolojisiyle buluşturuyoruz. Böylece, 5G’yi destekleyen telefona sahip olan müşterilerimiz, anlaşmalı olduğumuz 29 ülkede artık 5G teknolojisini deneyimleyebiliyor. Müşterilerimize gerek yurt içinde gerekse yurt dışında en yeni teknolojiler için çalışacağız” dedi. 

Almanya’dan Çin Halk Cumhuriyeti’ne 29 ülkede…  

Turkcell’liler, yurt dışında anlaşmalı olan ülkelerdeki operatörler üzerinden 5G teknolojisini deneyimliyor. Ayrıca, 5G’nin sunduğu hız ve rahatlığın keyfini sürüyor. Yurt dışında 5G servisinin sağlandığı ülkeler arasında Almanya,Bahreyn, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri var. Ayrıca, Bulgaristan, Çekya, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Güney Kore, İsrail gibi ülkeler de yer alıyor. İsveç, İsviçre, İtalya, Katar, Kuveyt, Letonya, Lüksemburg, Norveç, Polonya, Romanya, San Marino, Suudi Arabistan, Tayland, Tayvan, Umman ve Vatikan yer alıyor. 5G deneyimini bugünden yaşamak mümkün. Bunun için donanımı ve yazılımı 5G teknolojisini destekleyen telefona sahip olmak yeterli. Üstelik,  anlaşmalı ülkelere gittiklerinde telefonlarına gelecek SMS’deki adımları izlemeleri yeterli oluyor. 

5G destekleyen mobil cihazlar, yurtdışında 5G hizmeti alınabilecek anlaşmalı ülkeler ve daha fazla bilgi için  www.turkcell.com.tr/5g’yi ziyaret edebilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here