Ana sayfa Haber Google Duo Android TV’de görücüye çıkıyor

Google Duo Android TV’de görücüye çıkıyor

Google, görüntülü görüşme uygulaması Google Duo'yu Android TV için görücüye çıkardı. Şirket uygulamanın beta sürümünü birkaç hafta önce duyurmuştu. Şimdi herkes bu uygulamayı büyük ekran Android TV'lerinde deneyebilir. Bu uygulamayı çalıştırmak için neler yapmak gerekir? Detaylar haberimizde...

0

Google Duo artık büyük ekran Android TV’lerle uyumlu. Bu özellik, bir süredir beta modunda TV’ler için test ediliyordu ancak; şimdi, kullanıcılar gerçekten uygulamayı indirebilir ve arama işlevini TV’lerinde kullanabilir. Tek sorun, bu uygulamayı kullanabilmek için Android TV platformu tarafından desteklenen akıllı TV’leriniz olması gerekmektedir. Uygulamaya Google Play Store üzerinden ulaşabilirsiniz.

Google, video görüşmeleri için artan talebe yatırım yapma stratejisinin bir başka nedeni olarak Google Duo’yu artık Android TV’lere taşıdı. Bu uygulama, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak dünya çapında uygulanan karantinalar nedeniyle ortaya çıktı. Görüntülü görüşme deneyimini evinizin daha fazla yerine getirme çabası içinde oluşturulan Google Duo, artık tüm Android TV’lerde yer alacak.

ANDROID TV’DE GOOGLE DUO NASIL ÇALIŞIR?

TV’nin yerleşik bir kamerası varsa tüm süreç daha kolaydır. Bu durumda, bir kişi veya grupla hızlı bir şekilde konuşma başlatmak için uygulamayı açmanız yeterlidir. Bununla birlikte, Smart TV’nizin yerel kamerası yoksa, bir USB web kamerası da bağlayabilirsiniz. Büyük ekranda Google Duo aracılığıyla kullanıcılar, arkadaşlarıyla veya aileleriyle sohbet ederken kanepede dinlenebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here