Ana sayfa Haber TP-Link, Gartner Magic Quadrant’ta ‘Niş Oyuncu’ Olarak Konumlandı

TP-Link, Gartner Magic Quadrant’ta ‘Niş Oyuncu’ Olarak Konumlandı

TP-Link, araştırma şirketi Gartner’ın 2020 Magic Quadrant raporunda ‘Niş Oyuncu’ olarak konumlandı. Kablolu ve kablosuz LAN çözüm sağlayıcılarını kapsayan raporda TP-Link son iki yıldır üst üste yer alıyor.

0

TP-Link, araştırma ve danışmanlık firması Gartner tarafından Kasım 2020’de yayınlanan en son rapora göre, Kablolu ve Kablosuz LAN Erişim Altyapısı için Gartner Magic Quadrant’ta* Niş Oyuncu olarak konumlandı. Gartner, kablolu ve kablosuz LAN erişim altyapısı pazarını, kuruluşlara kurumsal kablolu LAN veya Wi-Fi ağına bağlanmasını sağlayan ağ donanımı ve yazılımı sağlayan satıcılar olarak tanımlıyor.

TP-Link, Router’ları ve SafeStream Yönlendiricileri ile Ön Planda

TP-Link, Gartner’ın 2019 raporunda ‘Kritik Yetenekler’ listesinde yer almıştı. Magic Quadrant’ta son iki yıldır üst üste yer almayı başaran şirket, özellikle kurumsal çözümlerde son yıllarda elde ettiği başarıyı gözler önüne seriyor. Son yıllarda kurumsal ağ projelerinde dünya çapında önemli büyüme gösteren şirket, her ölçekte işletmeye uygun geniş bir çözüm portföyü sunuyor. TP-Link’in kurumsal ürünleri arasında Omada SDN, JetStream ve LiteWave ağ anahtarları (switch), SafeStream kurumsal yönlendiriciler (router) ve Pharos geniş bant çözümleri yer alıyor.

“Herkesin mevcut olan en son teknolojinin avantajlarından yararlanarak, basit, akıllı ve bağlantılı bir yaşam tarzı yaratmaları için gerekli çözümleri sunuyoruz. Bu misyonumuz doğrultusunda ürünler geliştirmeye devam ediyoruz” diyen TP-Link Ağ İşletme Departmanı Genel Müdürü Pingji Li, hedeflerinin daha yüksek olduğunu vurgulayarak, güçlü Ar-Ge ekibi, güvenilir ve verimli ağ çözümlerini benimseyen ortakları ve müşterilerinin verdiği inanç sayesinde daha da başarılı olacaklarını belirtiyor.

Önde gelen bir başka araştırma şirketi IDC tarafından hazırlanan WLAN Pazarı raporunda TP-Link, arka arkaya 9 yıldan fazla süredir dünyanın 1 Numaralı Wi-Fi ürün sağlayıcısı olarak sıralanıyor (Q2 2020 sürümü). Kanıtlanmış bir istikrara sahip olan TP-Link, WLAN pazarındaki liderliğini sürdürmeye ve hem tüketicilerin hem de kurumların ağ gereksinimlerini karşılamaya devam etmek üzere çalışıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here