Ana sayfa Haber TikTok, Streamlabs İle Ortak Oluyor

TikTok, Streamlabs İle Ortak Oluyor

0

TikTok, yeni canlı yayın ve bağış özellikleri için Streamlabs ile ortak oluyor. Facebook, Twitch ve YouTube gibi platformlarla zaten ortak olan Streamlabs, şimdi de TikTok’da karşımıza çıkıyor. Böylece içerik üreticileri daha fazla seçeneğe sahip olacaklar.

Streamlabs bugün TikTok’la ortaklığını onaylayan bir paylaşım yaptı. Artık içerik üreticilerin canlı yayınlarında masaüstü ve mobil seçenekleri mevcut olacak. Aynı zamanda canlı yayın analizlerini görebilecekler. Bunların yanında canlı yayında bahşiş ve bağış bilgilerini de görebilecekler.

TikTok, Streamlabs ortaklığı ile yeni canlı yayın özellikleri geliyor

TikTok’un ünlü olduğu şey hepinizin bildiği gibi kısa süreli videolar. Ama platform, bir süredir canlı yayın seçeneği de sunuyor. Streamlabs OBS ile artık içerik üreticileri, daha rahat ve kaliteli yayınlar yapabilecekler.

Streamlabs’in sunduğu diğer özelliklerden biri ise özel ürün mağazası. İçerik üreticileri bu özellik sayesinde kendilerinin tasarladığı veya içeriklerine özel ürünleri satacaklar. Bunun getirisi ise bunu direkt olarak TikTok’un üzerinden satabilecek olmaları.

TikTok ve Streamlabs ortaklığı
TikTok ve Streamlabs ortaklığı

Streamlabs kullanma şartları

Bu araç sayesinde yayıncılar, daha rahat yayın yaparak para kazanabilecekler. Fakat bunun için bazı şartlar mevcut. Streamlabs ile yayın yapabilmek için 18 yaşının üzerinde olmanız gerekiyor. Aynı zamanda 1000 ve üzeri takipçiye sahip olma şartı da var.

Bu şartlara uyuyorsanız artık canlı yayınlarında Streamlabs imkanlarını kullanabileceksiniz. TikTok’un bu ortaklıkla platformunu hem daha zenginleştirmeyi hem de kullanıcılara kolaylık sağlamak istediğini söyleyebiliriz.

Bahsettiğimiz gibi, bu özellikler Facebook, Twitch ve YouTube gibi platformlarda yayın yapan içerik üreticilerinin zaten bir süredir kullandığı özelliklerdi. Böylece daha rahat bir yayın deneyimine ulaşıyorlardı. Şimdi de TikTok’a gelen bu özellikler içerik üreticilerini sevindirecek gibi duruyor.

WhatsApp Gizlilik Politikalarını Kabul Etmeyenler Bazı Özellikleri Kullanamayacak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here