Ana sayfa Haber Tencent Games, Undawn oyununu duyurdu

Tencent Games, Undawn oyununu duyurdu

Tencent Games, bu yıl içinde piyasaya sürmeyi hedefleyen kıyamet sonrası, kooperatif zombi hayatta kalma oyunu Undawn'ı duyurdu.

0

Küresel bir video oyunu yayıncısı ve geliştiricisi olan Tencent Games, kısa süre önce PUBG Mobile’ın arkasındaki ekip tarafından Undawn adlı yeni bir kooperatif, kıyamet sonrası, zombi hayatta kalma oyununu duyurdu. Oyunun mobil cihazlar ve PC için bu yıl içinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

TENCENT GAMES OYUNU UNDAWN BİZE NELER SUNACAK?

Undawn’ın, zombilerle dolu tehlikeli ve acımasız bir ortamda geçen devasa bir açık dünya aksiyon oyunu olduğu söyleniyor. İnsanlığın son umudu olarak kıyamet sonrası bir çorak arazide gezinin. Burada, oyuncuların sadece ölümsüzleri değil, aynı zamanda hayatta kalmayı başaran diğer insanları da geçmesi gerekecek. Oyuncular, kendilerini bir düelloya karşı korumak için kaynakları temizleyebilir ve ticaret yapabilir. Ayrıca bu oyunda malzeme ve silah üretebilirler.

Stalker 2 oyunuyla ilgili video yayınlandı!

Biri gerçekten tek başına hayatta kalmaya çalışabilirken, bir araya gelmek daha güçlü bir cephe oluşturur. Undawn’da oyuncular sadece hayatta kalmak için değil, aynı zamanda gelişmek için bir araya gelebilecekler. Bu, diğer oyuncularla daha fazla kaynak takas etmek, benzersiz barınaklar inşa etmek ve ölümsüzlerin öfkeli tehdidine karşı savaşmak için birleşmek anlamına gelir.

Lightspeed & Quantum Studios, Tencent Games’in baş yapımcısı Rick Li’nin bir sözüne göre oyun, açık dünya oyun tarzlarını RPG unsurlarıyla birleştirerek türü yeniden tanımlamaya çalışıyor. Bu yeni oyun aynı zamanda hem ‘Oyuncuya Karşı Oyuncu’ (PvP) hem de ‘Oyuncuya Karşı Çevre’ (PvE) oynanışını içerecek. Oyun muhtemelen Overwatch 2’nin oyun stillerine benziyor. Hem mobil hem de PC için yeni ve heyecan verici bir deneyim olması bekleniyor.

RICK LI UNDOWN HAKKINDA KONUŞTU

Tencent Games, Lightspeed & Quantum Studios’un Yönetici Yapımcısı Rick Li, “Undawn ile açık dünya özgürlüğünü platformdan bağımsız olarak türü tamamen yeniden tanımlayacak RPG öğeleriyle birleştiren yeni bir tür aksiyon oyunu yaratmak istedik. Mobil ve PC platformları için böylesine harika bir deneyim yarattığımız gerçeği, dünyanın her yerinden daha fazla oyuncunun kıyamette birlikte hayatta kalabileceği anlamına geliyor. Bu da muazzam bir açık dünya deneyimi için potansiyel yaratıyor.” dedi.

Undawn şu anda geliştirme aşamasında ve bu nedenle, oyun veya hikaye ile ilgili resmi olarak yayınlanmış pek bir şey yok. Oyun kooperatife izin verdiğinden ve oyuncular bir araya gelebileceklerinden, oyuncuların katılması için özel veya önceden belirlenmiş hizipler getirip getirmeyeceği merak edilebilir. Diğer bazı çok oyunculu oyunlara benzer şekilde, bir dizi oyuncu The Last of Us’takiler gibi hizip sistemlerine ilgi gösteriyor gibiydi. Bununla birlikte, herkesin tercih ettiği oyun tarzı olmasa da, bu özelliğin Undawn’da görünüp görünmediğini görmek ilginç olacaktır. Yine de, emin olmamız için hayranların bir süre daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

Undawn’ın bu yılın sonlarında iOS, Android ve PC için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here