Ana sayfa Haber Teknoloji Titanları 1 Günde 14 Milyar Dolar Kaybetti

Teknoloji Titanları 1 Günde 14 Milyar Dolar Kaybetti

0
teknoloji titanları

Herkesin yakından takip ettiği teknoloji titanları 1 günde 14 milyar dolarlık bir kayıp yaşadı. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Mark Zuckerberg ve Bill Gates gibi isimler en zenginler arasında yer alırken aynı zamanda hızlı kaybetme potansiyelleriyle de biliniyorlar. Bunun en önemli nedeni şirketlerin büyüklüğü nedeniyle ortaya çıkan dalgalanmalar. Normal şartlarda ortalama bir şirket piyasa dalgalanmalarında pek fazla etkilenmez. Ancak şirket büyüdükçe dalga seviyesi de büyüyor.

Teknoloji titanları ülke büyüklüğünde kayıp yaşadı

ABD’nin en zengin 10 ismi olarak da bilinen bazı isimler sadece bugün itibariyle yaklaşık 14 milyar dolar kayıp yaşadı. Dow Jones, S&P ve Nasdaq Composite gibi firmalar sadece saatler içerisinde yüzde 1,7 civarında düştü. Bu durum aynı zamanda borsalarda sert dalgalanmalara neden oldu.

Teknoloji Titanları

ABD’nin COVID-19 vakaları nedeniyle tüketim problemi yaşaması bunda büyük rol oynadı. Teşvikler verilmeyince ve Kongre konuyla alakalı uzlaşamayınca, borsada gözle görülür bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün ana nedeni elbette mevcut durumda yaşanabilecek üretim ve tüketim kriziydi.

Facebook yeni yapay zeka modeli ile 100 dili çeviriyor

Mark Zuckerberg bu dalgalanma sonucunda 2,8 milyar dolar kayıp yaşadı. Bu durum onun en fazla kayıp yaşayan kişi olmasına neden oldu. Teknoloji titanlarının 14 milyar dolar kaybetmesi, aynı zamanda Malta veya Makedonya gibi ülkelerin milli gelirine eşit. Piyasa toparlanmazsa kayıpları bir miktar daha artış gösterebilir. Bunun nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here