Ana sayfa Donanım Sürdürülebilir Gelecek İçin Teknoloji Şart! Yeni Araştırma Yapıldı

Sürdürülebilir Gelecek İçin Teknoloji Şart! Yeni Araştırma Yapıldı

0
teknoloji şirketlerinin hisseleri

Son zamanların en büyük tartışma konularından bir tanesi olarak bilinen sürdürülebilir gelecek için çözüm önerileri ortaya atılıyor. Özelliklede küresel ısınmanın ciddi boyutlara ulaştığı şu zamanlarda, herkes farklı bir önlem alma peşinde.

En son yayınlanan Ericsson ConsumerLab raporu dikkatli bir şekilde incelendiğinde, tüketicilerin çok daha fazla gelecek odaklı düşünmeye başladığı söyleniyor. Böylece sürdürülebilir teknolojilere olan ilgi artıyor. Elbette sürdürülebilir teknoloji denilince akıllara ilk gelenler elektrikli arabalar ve güneş enerjili çözümler oluyor.

Sürdürülebilir gelecek teknoloji ile mümkün

Günümüzde neredeyse bütün araçların bir şekilde elektriğe yönelmesi sağlanmaya çalışılıyor. Petrol ve türevlerinin hem doğaya hem de havaya verdiği zarar insanların böyle bir karar almasında etkili oldu.

sürdürülebilir gelecek için

Ericsson tarafından yayınlanan ‘Tüketiciler, Sürdürülebilirlik ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri’ (Consumers, Sustainability and ICT) başlıklı rapor, büyük bir ilgi gördü. Dünya genelinde yapılan araştırmada 12 bin civarında internet kullanıcısı ile görüşüldü.

1999 yılında beş tüketiciden ikisi hava ve su kirliliği hakkında kaygılara sahipti. Şimdi ise aynı oran %50 seviyelerine ulaştı. Küresel iklim değişikliği nedeniyle kaygı duyan kişi sayısı %13’ten %50’ye yükseldi. Bunların önemli bir bölümü teknolojiyi bu konuda güçlü bir etken olarak görüyor. Sizce gelecek yıllardaki değişimlerde teknoloji nasıl bir rol oynayacak? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Asus ExpertBook B9450 Laptop İncelemesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here