Ana sayfa Haber Sony, yeni God of War’ı 2022’ye erteledi

Sony, yeni God of War’ı 2022’ye erteledi

İlk olarak 2021'de PlayStation 5 sürümü için duyurulan God of War: Ragnarok, gelecek yıla ertelendi ve şimdi PS4'te de çıkış yapacak.

0

Sony‘nin başlangıçta PlayStation 5’te 2021 sürümü için planlanan bir sonraki God of War’ı 2022’ye ertelendi. PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst ve geliştirici Santa Monica Studio, gecikmeyi Çarşamba günü doğruladı.

Hulst, PlayStation Blog’da yayınlanan bir röportajda, 2018’deki God of War’ın ertelenme sebebini açıkladı. Hulst, Santa Monica Studio’ya oyunu geliştirmesi için daha fazla zaman vermek için ertelendiğini söyledi.

HORIZON BU TATİLDE ÇIKACAK

Hults “Yani şu anda geliştirme aşamasında olan çok büyük, çok anlatı odaklı iki oyunumuz var: Horizon Forbidden West ve bir sonraki God of War. Horizon için bu tatil sezonunu yayınlama yolunda olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak bu henüz tam olarak kesin değil. Bunu size mümkün olan en kısa sürede açıklamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.” diye açıkladı.

Hults sözlerine “Ve God of War için proje biraz geç başladı. Bu nedenle, Santa Monica Studio’nun hepimizin oynamak istediği muhteşem God of War oyununu sunabilmesini sağlamak için bu oyunu gelecek yıla ertelemeye karar verdik.” ifadelerini kullandı.


Benzer İçerik: Sony Play Station 5 için God of War Ragnarok’u duyurdu


GOD OF WAR’I TWITTER’DAN AÇIKLADILAR

Twitter’daki haberi doğrulayan geliştirici Sony Santa Monica Studio, God of War: Ragnarok’un piyasaya sürülmesini ekibinin “güvenliğini ve refahını” korumak için 2022’ye geri itme kararı aldığını açıkladı.

Santa Monica Studio Twitter’da şunları söyledi; “Ekibimizin, yaratıcı ortaklarımızın ve ailelerimizin güvenliğini ve refahını koruduk. Ayrıca en kaliteli bir oyun sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz. Bunu akılda tutarak, çıkış penceremizi 2022’ye kaydırma kararı aldık.”

Sony Interactive Entertainment, Eylül ayında PlayStation 5 için God of War devam oyununu duyurdu. Ancak oyun görüntülerini göstermedi. Kısa bir teaser fragmanında Kratos’tan muhtemelen Atreus ile konuşan diyalog yer aldı; “Zaman yaklaşıyor. Kendini hazırlamalısın.”. Teaser, “Ragnarok geliyor” ifadesiyle sona eriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here