Ana sayfa Haber Samsung Galaxy S21 FE Çıkışı Askıya Alınabilir

Samsung Galaxy S21 FE Çıkışı Askıya Alınabilir

0
Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE

Samsung da küresel çip krizinden etkilenen şirketler arasında yerini alıyor. Son raporlara göre şirket, Galaxy S21 FE modelinin üretimini çip krizi sebebiyle askıya alacak. İşte detaylar.

Uygun fiyatlı olacağını geçtiğimiz günlerde öğrendiğimiz Galaxy S21 FE modelinin üretimini şirket askıya alacak. Bunun sebebi ise küresel çapta şirketleri etkileyen çip krizi olacak. Qualcomm’un işlemci kıtlığından ötürü bu modeli şirket askıya alabilir.


İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy M32 Fiyatı Sızdı


Samsung, Galaxy S21 FE üretimini askıya alaacak

Güney Koreli şirket, çip krizi sebebiyle orta segment telefonlarının üretimini durdurmuştu. Bir haber kaynağına göre bu telefonların arasına gelmesini beklediğimiz yeni Galaxy S21 FE de dahil olacak. Ayrıca içeriden isimsiz bir kaynak, bu modelin çip krizi sebebiyle askıya alındığını iddia etti.

Sızıntılardan öğrendiğimize göre bu telefonun Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisiyle gelmesi gerekiyordu. Fakat görünüşe göre bu telefon için yeterince bu model işlemciden mevcut değil. Qualcomm, çip krizinden etkilenen şirketler arasında yer alıyor.

Samsung Galaxy S21 FE sızan görüntüleri
Samsung Galaxy S21 FE sızan görüntüleri

Bir endüstri kaynağı ETNews’e verdiği açıklamada, “Samsung’un Qualcomm işlemcileri katlanabilir telefonlara tahsis ettiğini ve yeterli yarı iletken olmadığı için FE modelini askıya aldığını biliyorum.” dedi. “Seri üretim için onay aldıktan sonra her firma üretime başladı ama benzersiz bir durma sorunu yaşıyorlar.”

Qualcomm, çip talebine yetişemiyor

Üretimin yeniden başlaması teorik olarak mümkün. Ancak büyük bir akıllı telefonun üretimini durdurmak önemsiz bir mesele değil. Ayrıca telefon karşımıza gelse bile muhtemelen bu uzun bir gecikme sonucu olacak. Bununla elbette Samsung’un, görünüşe göre ilk etapta durma nedeni olan çip eksikliğini giderebileceğini varsayıyoruz. Ancak Qualcomm daha önce çip sıkıntısının 2021’in sonlarına kadar sürebileceğini söylerken Intel, açığın “birkaç yıl” sürebileceğini söyledi.

Bu sebeplerden ötürü Galaxy S21 FE beklediğimiz tarihte karşımıza çıkmayacak gibi duruyor. Bu sıkıntının ne zaman biteceği ise tartışma konusu. Zamanla neler olacağını bekleyerek göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here