Ana sayfa Haber Sabit İnternet Olmayan Yerlerde WiFi Ağı Kurabilmek İçin

Sabit İnternet Olmayan Yerlerde WiFi Ağı Kurabilmek İçin

0

Sabit internetin olmadığı yerlerde WiFi ağı ihtiyacı için geliştirilen mobil yönlendiricilere bir yenisi daha ekleniyor. WiFi pazarında dünya lideri olan TP-Link®, Archer MR600’ü yakında Türkiye’de satışa sunacağını duyurdu. TP-Link’in ilk 4G+ yönlendiricisi olan Archer MR600, Cat6’yı destekliyor ve 300Mbps’ye kadar veri hızlarına ulaşabiliyor.

Sabit internetin olmadığı ve bu nedenle bir WiFi ağı kurulamayan kırsal alanlarda, şantiye gibi iş ortamlarında ya da yazlık evlerde mobil internet ile WiFi ağı kurmayı sağlayan Archer MR600, aynı zamanda sabit internet ağını herhangi bir kesintiye karşın mobil internet ile yedeklemek isteyen işyerleri için de ideal ağ çözümü. Bu açıdan klasik bir yönlendirici gibi kullanılabilen ürün, SIM kart yuvasına takılan 4.5G destekli bir SIM kart ile WiFi ağını her zaman kesintisiz hale getiriyor.

‘Carrier Aggregation’ teknolojisini kullanan Archer MR600, 300Mbps’ye kadar kablolu veri hızı sunabiliyor. Bu sayede büyük dosyaları indirmek, HD film vb uygulamalar sorunsuz ve kesintisiz olarak yapılabiliyor. Üzerinde yer alan gigabit Ethernet bağlantı noktalarına yüksek hız gerektiren kablolu cihazlar bağlanabiliyor. Bu sayede güçlü ve güvenli bir kablolu bağlantı da elde ediliyor.

Bir SIM Kart ile Her Yerde WiFi Ağı…

Archer MR600 ve bir SIM kart ile her yerde WiFi ağı kurmak ve 64 cihaza kadar WiFi erişimi sağlamak mümkün. İster dağ başında, ister yerleşim yerlerinden uzakta bir şantiyede, ister yazlık evlerde cihaza SIM kartını takıp yönlendiriciyi açmak yeterli. Cihaz kolayca 4G+ ağı oluşturup, hızlı ve istikrarlı bağlantı elde ediliyor. Üzerinde yer alan iki adet gelişmiş LTE anten sayesinde WiFi sinyallerini her yere ulaştırabilen Archer MR600’de 4 adet LAN girişi yer alıyor. Bu sayede masaüstü bilgisayar gibi cihazları kablo ile ağa bağlamayı da sağlıyor.

Sorunsuz ve tek bir ağ adı ile WiFi ağı oluşturmayı sağlayan Mesh teknolojisine sahip cihazlarla da uyumlu olan Archer MR600, TP-Link’in OneMesh ürünleriyle birlikte çalışabiliyor. Böylece örneğin OneMesh destekli bir menzil genişletici ile ağın kapsama alanını genişletmek mümkün oluyor; üstelik Mesh teknolojisinin sağladığı avantajlarla.

TP-Link’in mobil uygulaması olan Tether ile son derece kolay kurulup akıllı telefonlar üzerinden yönetilebilen Archer MR600, sonbahar aylarında Türkiye’de KDV dahil 206,70 USD fiyatla satışa sunulacak.


Ayrıntılı bilgi için: https://www.tp-link.com/tr/home-networking/3g-4g-router/archer-mr600/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here