Ana sayfa Haber Resident Evil Village, RE3’ten farklı olacak

Resident Evil Village, RE3’ten farklı olacak

Resident Evil Village, Resident Evil 3'ten sonraki ana hat Resident Evil oyunudur. Ancak neredeyse her açıdan ikinciden farklıdır.

0

Resident Evil 3, Resident Evil serisinin, Resident Evil Village oyununu bu yazın sonlarında gelmesinden önceki son girişidir. Resident Evil 3, 1999’daki Resident Evil 3: Nemesis’in yeniden tasarlanmış hali olsa da, teknik olarak tüm hikaye ve oynanış revizyonları ile franchise’a yeni bir giriş. Çoğu kişi için 2020’nin Resident Evil 3’ü, acımasız Nemesis ile ilk kez karşılaştı ve Raccoon City olayının farklı bir yönünü keşfetti.

Resident Evil 3 hayranları, Resident Evil 3 yerine 2017’de Resident Evil 7 tarafından atılan temele dayandığı için yakında çıkacak olan Resident Evil Village’ı biraz farklı bulabilir. Her iki oyun da aynı RE Engine üzerine inşa edilirken, yeni gelenler devam ediyor Resident Evil 3’ten Resident Evil Village’a kadar birkaç şeyi akılda tutmalısınız.

Rainbow Six Quarantine oynanışı sızdırıldı

Resident Evil Village: Perspektifte Bir Değişim

Resident Evil 3’ün aksine, Resident Evil Village birinci şahıs bakış açısıyla oynuyor. Resident Evil Village, daha sağlam bir hayatta kalma-korku deneyimi olarak Resident Evil 7’nin izinden gidiyor. Jill yıllarca savaş eğitimi almış sert bir asker iken, Ethan sadece hayatta kalmanın yollarını arayan bir sivil. Ethan’ın Resident Evil Village’a geri dönmesiyle bakış açısındaki bu değişim, oyuncuların terörle en baştan yüzleşmek için Ethan’ın yerine geçeceği anlamına geliyor.

Savun, Kaçma Değil

2020’nin Resident Evil 3, oyuncuların doğru zamanlandığında düşmanlarından kaçmasına izin verdi. Bu, oyuncuların Nemesis gibi düşmanlara yaklaşabilecekleri ve temiz bir çıkış yapmak için hala bir pencereye sahip olabilecekleri daha agresif bir dövüş tarzına yol açtı. Bu risk ve ödül sistemi, Resident Evil 3’ü daha aksiyon odaklı bir korku oyunu yapan bazı büyüleyici anlara yol açtı.

Resident Evil Village’da oyuncular, bir düşmanın saldırısından kaçamayacak ve bu da kalabalık karşılaşmalar sırasında bir savunmasızlık hissine yol açacaktır. Ancak oyuncular, seri için bir ilk olan savunma yaparak kendilerini savunabilecekler. Ek olarak, oyuncular bir yeri temizlemek için düşmanları da itebilir. Capcom, koruma ve itmenin belirli düşmanlarla sınırlı olup olmadığını veya patron savaşlarında da gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini doğrulamadı. Yine de, bu karşılaşmaları nasıl etkilediğini görmek ilginç olurdu.

Kampanya Uzunluğu

Resident Evil 3’ün 2020 versiyonu, orijinal Resident Evil 3’ten pek çok değişiklik yaptı. Orijinalinin aksine 5-6 saatlik bir harekata yol açan birçok anlatı atımı, düşman karşılaşması ve alternatif sonlar oyundan kaldırıldı. 7-8 saat bir. Modern standartlara göre Resident Evil 3, tek bir oturuşta özetlenebilecek oldukça kısa bir deneyimdir.

Ancak Capcom, oyun için farklı bir yaklaşım benimsiyor. Serideki önceki girişlerin aksine, Resident Evil Village, oyuncuların keşfedeceği yarı açık bir dünya sunuyor. Kesin bir sayı onaylanmasa da, Resident Evil Village’ın bugüne kadarki en uzun RE Engine oyunu olduğu söyleniyor. Resident Evil 3’ün kampanyasının kısa süresinden hayal kırıklığına uğrayan oyuncular, Resident Evil Village’a dalmak için bolca saat alacak.

Resident Evil Village, dizi için de bir ton değişikliği. Karla çevrili köyünde ve Viktorya döneminden kalma kale arazisinde gizlenen kötülük, mutasyona uğramış T-Virus zombileri yerine vampirler ve kurt adamlardır. Genel olarak, Resident Evil Village, Resident Evil 7’de gençleşen çılgın hayatta kalma korku köklerine eklenecek görünen iddialı bir devam filmi olarak şekilleniyor.

Resident Evil Village, PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / S için 7 Mayıs 2021’de piyasaya sürülecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here