Ana sayfa Haber Reddit, Clubhouse benzeri uygulama için çalışıyor

Reddit, Clubhouse benzeri uygulama için çalışıyor

Reddit, Clubhouse benzeri bir sesli sohbet özelliğini ortaya çıkarmaya hazırlanıyor.

0

Reddit, şirketin planına aşina olan bir kaynağa göre, muhtemelen Clubhouse uygulamasına benzeyen, moderatör tarafından yürütülen sesli sohbetleri etkinleştirecek yeni bir özelliği sessizce araştırıyor. Geliştirme hala erken aşamadadır ve gizli olarak tanımlanmıştır.

Özelliği test ettiğini doğrulamak ve ek ayrıntılar için Reddit’e birkaç kez ulaştık. Şirket yanıt vermedi.

LG bazı telefonlar için güncelleme sözü verdi

REDDIT, CLUBHOUSE BENZERİ PROJENİN ADINI HENÜZ BELİRTMEDİ

Projenin resmi adı olmayan sesli sohbetler, Reddit’in Ağustos 2020’de açıklanan güçlendirmeler programının bir parçası olabilir. Güçlendirme “denemesi”, üyeleri “minimum” satın alma işlemi yapan alt dizinler için ek özellikler sunmayı içerir.

Başlangıçta vaat edilen güçlendirme özelliklerinin örnekleri arasında “HD kalitesinde video yükleme ve yayınlama yeteneği” ve “yorumlarda satır içi GIF’ler” sayılabilir.

Şüpheli olarak belirli alt dizinde benzer “ayrıcalıklar” listelenir, burada bir güçlendirme aboneliğinin maliyeti aylık 4,99 ABD dolarıdır.

Bir grup sohbet hizmeti olan Discord, daha yüksek ses kalitesi, ek emoji yuvaları ve daha büyük yükleme limitleri gibi “toplu avantajlara” izin veren sunucu güçlendirmeleri adı verilen benzer bir ücretli plana sahiptir.

Samsung rakibi LG’den OLED TV panelleri satın alacak

Ağustos ayında bir Reddit yöneticisi, “Yeni [güç artırma] deneyi, alt dizinler için ‘güzel’ özellikler eklememize olanak tanıyan bir çerçeve oluşturmamıza yardımcı oluyor. Özenle seçilmiş birkaç özellikle başlıyoruz. Sizden ve erken testimizi seçen topluluklardan dönüş aldıkça daha fazlasını eklemeyi umuyoruz.” diye açıkladı.

Reddit’in bir tür sesli sohbeti dahil etme hamlesi, Clubhouse gibi bir uygulamaya olan ilgi patlamasını takip etmek olarak gösterilmektedir. Clubhouse, sesli konuşmaları önce koyan uygulamaların belki de en bilinen örneğidir. Twitter ayrıca Spaces adlı kendi versiyonunu da test ediyor ve Facebook’un da bir Clubhouse rakibi üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here