Ana sayfa Haber Realme X9 Pro Geekbench’te Görüldü

Realme X9 Pro Geekbench’te Görüldü

0

Realme X9 Pro olduğunu tahmin ettiğimiz bir telefon Geekbench adlı sitede ortaya çıktı. Model numarası RMX3366 olan telefonun bazı özelliklerini öğreniyoruz. Telefonun X9 Pro adını alacağı tahminler arasında yer alıyor. İşte diğer detaylar.

Bu model daha öncesinde TENAA’da ortaya çıkmıştı. CPU özellikleri için işlemcinin Qualcomm Snapdragon 778G veya Snapdragon 870 olacağı tahminler arasındaydı. Geekbench listesi ise bu tahminleri netleştirdi. Şimdi bu liste sayesinde telefonun Qualcomm Snapdragon 870 işlemcisinden güç alacağını öğreniyoruz.


İlginizi Çekebilir: Realme Dizo Star 300 ve 500 Modelleri Ortaya Çıktı


Realme X9 Pro Geekbench’te ortaya çıktı

Listede anakart kısmında “kona” yazıyor. Bu kod adı Qualcomm’un Snapdragon 865,i 865+ ve 870 revizyonlarına verdiği kod adı olarak karşımıza çıkıyor. Diğer TENAA listesi ile birleşince bu işlemcinin Qualcomm Snapdragon 870 olduğunu anlıyoruz. Liste ayrıca RMX3366 kod adlı telefonun 12 GB RAM’e sahip olacağını da ortaya koyuyor.

Realme Geekbench
Realme Geekbench

Çinli kaynaklar, telefonun Realme GT Master Edition olarak adlandırılacağını iddia ediyor, ancak TENAA’daki RMX3366, tespit edilen renderlardan farklı. Bu sızıntılar genellikle 3D görüntüler konusunda isabetli oluyor. Bu nedenle aynı cihazı hem GT serisi hem de X serisinde görebiliriz. Şirket bunu daha önce GT Neo/X7 Max modelleri için yapmıştı. Yani aynı telefonun farklı isimlerle farklı pazarlarda ve serilerde üretilmesi mümkün.

Geçtiğimiz aylarda X7 Max modelinin Hindistan’da satışa çıkacağı söylentileri vardı. Aynı zamanda bu telefonun GT Neo modelinin yeniden adlandırılmış bir versiyonu olduğu söylentileri de mevcuttu. GT Neo ise Çin’de çıkan bir modeldi. Markaların bazı telefonları yeniden isimlendirip farklı pazarlara sunması yeni bir şey değil.

GT Master Edition

GT Master Edition modelinden önceki haberlerimizde de bahsetmiştik. Hatırlatmak gerekirse bu telefon Qualcomm Snapdragon 778 işlemcisinden güç alacak. Aynı zamanda telefonun 120 Hz yenileme hızına sahip Super AMOLED ekranla geleceğini biliyoruz. Ek olarak cihaz 65 W hızlı şarjı destekliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here