Ana sayfa Donanım Güncel Realme TV Android İşletim Sistemine Geçiyor

Realme TV Android İşletim Sistemine Geçiyor

0

Herkesin büyük bir merakla takip ettiği Realme TV android işletim sistemine geçme kararı aldı. Realme kuruluşu, özellikle de mobil sektörde tanınan firmalar arasında.

İşletim sistemleri cihazların en önemli temel taşlarından birisidir. Eğer işletim sistemi ile ilgili bir sorun yaşarsanız bilgisayarınız tabletiniz veya cep telefonunuz kesinlikle çalışmaz. Google iletişim alakasını kesen Huawei üzerinden bunu çok rahat görebilirsiniz.

Google ve Realme anlaştı

Gelen son bilgilere göre dünyanın en büyük teknoloji devlerinden bir tanesi olan Google, işletim sistemi konusunda Realme ile anlaştı. Uzun bir süredir Realme, işletim sistemi arayışındaydı.

Bir dönemler Realme için kendi işletim sistemini yapacağı bile söylendi. Huawei gibi onun da bir işletim sistemine sahip olacağına büyük bir kesinlikle bakılıyordu. Ancak şirket kendi işletim sistemine pek güvenmedi diyebiliriz. Bu nedenle daha sağlam bir işletim sistemi olan Android tercih edecek.

Realme akıllı televizyon cihazları ile birlikte bütün Google ve Android hizmetlerinden faydalanmak mümkün. Sesli asistan sisteminden Play Store gibi uygulamalara kadar her şey bu akıllı televizyonlarda yer alacak. Realme akıllı televizyonları hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here