Ana sayfa Haber Pokemon Legends: Arceus oyunu duyuruldu

Pokemon Legends: Arceus oyunu duyuruldu

Pokemon Diamond ve Pearl olaylarından önce oyun setinin açık dünya versiyonu olacak olan Pokemon Legends: Arceus Nintendo Switch için duyuruldu.

0

Pokemon Legends: Arceus, Nintendo Switch’e gelen bir açık dünya RPG’sidir. Nintendo’nun son Pokemon Presents akışı sırasında, yayıncı Pokemon evreninde geçen iki büyük yeni proje üzerinde çalıştığını duyurdu. Birincisi, Pokemon Diamond ve Pearl’ün bir HD versiyonu bu yıl piyasaya sürülecek ve ikincisi, Pokemon Legends: Arceus olarak bilinen bir açık dünya RPG oyunu.

İkincisi, Sinnoh bölgesindeki Diamond and Peal setinin bir prequel’i olacak ve seri için büyük bir çıkış olacak. Oyun tamamen yeni bir Pokemon oyun tarzı gibi görünen tipik sıra tabanlı savaşları değiştirecek gibi görünüyor. Video oyunu gelecek yıl piyasaya sürülecek ve diğer Pokemon oyunlarından çok farklı bir zaman dilimine dayandırılacak. Karavanda gizemli bir ses, “Sinnoh bölgesi hala sadece uçsuz bucaksız bir vahşi doğayken” geçeceğini iddia ediyor.

Microsoft’un Game Streaming uygulaması ve hakkındaki gelişmeler

POKEMON LEGENDS: ARCEUS BİRKAÇ DEĞİŞİKLİĞE GİTTİ

Tanıtımda, oyuncular büyük açık dünyalarda maceraya atılan ve artık savaşlarda cep canavarlarını yakalamak zorunda kalmayan Pokemon formülündeki birkaç değişikliği vurguluyor. Görünüşe göre savaşlara geçiş de olmayacak, görüntülerin bir bölümünde açık dünyada iki Pokemon dövüşünü izleyen bir eğitmen gösteriliyor. Breath of the Wild ve açık tasarıma odaklanmasıyla erken karşılaştırmalar yapıldı.

Fragman, ilk olarak Diamond ve Peal aracılığıyla tanıtılan efsanevi bir Pokemon olan Arceus’tan bir görünümle kapatıldı. Serideki önceki ana hat oyunlarının aksine, Pokemon Legends’ın yalnızca bir versiyonu olacak gibi görünüyor ve Arceus, kapağı süsleyen tek efsanevi Pokemon olarak duruyor. Bu, franchise’a önemli bir yeni ekleme ve Pokemon hayranları için yeni bir bölümün başlangıcı gibi görünüyor.

Nintendo’nun Pokemon vitrininin geri kalanı, bu yıl Switch’e gelecek olan franchise’ın diğer iki yinelemesiyle ilgili ayrıntıları ortaya koydu. Nisan ayında gelen Pokemon Snap, gösterinin önemli bir bölümünü ele aldı ve Nintendo, oyunun nasıl oynanacağını ve kendi dünyasında ne tür Pokemon oyuncularının etkileşime girmeyi bekleyebileceğini tartıştı. Bu arada Nintendo, iki klasik Pokemon oyununun otantik yeniden yapımı olacak Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl hakkında ayrıntılara girdi. Her iki oyun da, dizinin eski girişlerinin yukarıdan aşağıya perspektifine dönecek ve 2014’ün Pokemon Alpha Sapphire ve Omega Ruby’ye benzer şekilde süslenmiş görseller sergileyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here