Ana sayfa Haber Microsoft’un Game Streaming uygulaması ve hakkındaki gelişmeler

Microsoft’un Game Streaming uygulaması ve hakkındaki gelişmeler

Microsoft’un Windows için Xbox Game Streaming uygulaması dokunmatik kontroller, cayro ve daha fazlasını içeriyor. Microsoft, bu yeni Xbox uygulamasını dahili olarak test ediyor

0

GeforceNow, Google Stadia gibi yayın servisleri günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlayadılar. Henüz geliştirme aşamasında olanlardan biriyse Microsoft’un, Xbox Game Streaming uygulaması: xCloud. Bu yayın hizmeti sayesinde oyun oynamadaki güçlü donanım ve yüksek boyutlu veriler gibi engeller ortadan kalkıyor.

Microsoft, şirketin xCloud hizmetinden oyun oynatma erişimini içeren Windows PC’ler için Xbox Game Streaming uygulaması geliştirme süreci son aşamasında. Henüz geniş kitleye yayınlanmamış bir uygulama olan Windows için Xbox Game Streaming uygulamasına erişebilen sınırlı sayıda kullanıcı var. Uygulama yayınlandıktan sonra, Windows kullanıcılarının oyunları Xbox Series S / X konsollarından ve xCloud’dan yayınlamasına izin verecek.

Mevcut Xbox Console Companion uygulamasında desteklenmediği için şu anda yeni Xbox konsollarından Windows PC’lere oyun akışı yapamazsınız. Bu yeni uygulama bunu çözecek ve ayrıca xCloud akışını ilk kez Windows PC‘lere getirecek. Bu yeni xCloud uygulamasında geçen seneden beri çok şey değişmiş durumda.

Xbox konsollarına bağlanmak için Xbox uzaktan oynatma özelliği, mevcut Konsol Yardımcısı‘nın yaptığına benzer şekilde çalışıyor. Bir Xbox konsolunu uzaktan açabilir, oturum açabilir ve nerede olursanız olun oyun oynayabilirsiniz.

Artık Surface veya diğer dokunmatik ekranlı cihazların bir denetleyici olmadan Xbox oyunlarını oynamasına izin veren tam dokunma desteği var. Microsoft’un ayrıca burada da bir tür gyro desteği hazırladığını görebiliyoruz. Bunu etkinleştirmek için bir seçenek var, ancak henüz tam olarak işlevsel görünmüyor. Bu dahili bir beta uygulaması olduğu için hala tamamlanmamış.

Microsoft ayrıca, bugün var olan 720p yerine xCloud için 1080p yayın akışları hazırlıyor. Bu, Microsoft xCloud sunucularını Xbox Series X donanımını içerecek şekilde yükselttikten sonra, daha yüksek çözünürlüklerin önüne geçerek Windows PC’lerdeki deneyimi açıkça iyileştirecektir.

Bu uygulamanın daha geniş bir kitleye ne zaman sunulacağı henüz tam olarak belli değil. Microsoft’un önümüzdeki ay için bir “oyun için yenilikler” etkinliği planlayacağı söylentileri var. Bu nedenle çok yakında şirketin xCloud planları hakkında çok daha fazla şey duymamız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here