Ana sayfa Haber PlayStation 5 Digital Edition Türkiye’ye geliyor: Fiyatı açıklandı!

PlayStation 5 Digital Edition Türkiye’ye geliyor: Fiyatı açıklandı!

Sony, Playstation 5 Digital Edition'ın Türkiye fiyatını resmi twitter hesabından açıkladı

1

Sony, bildiğimiz üzere PlayStation 5’i iki farklı versiyon olarak piyasaya sürmüştü. Klasik konsol ve Digital Edition şeklinde. Türkiye’ye Dijital sürümün ne zaman geleceği kesin değildi. Ancak şimdi disk sürücüsü içermeyen sürümün Türkiye’ye de geldiği kesinleşti. Resmi PlayStation twitter hesabından duyurulanlara göre Digital Edition‘ın fiyatı 5999 Türk Lirası olacak. PlayStation Türkiye’den yapılan açıklamalara göre konsolun disk girişi olmayan ve daha ekonomik olan dijital versiyonu, bu şubat ayı içerisinde Türkiye’deki oyun tutkunlarıyla buluşacak.

PlayStation 5’in BluRay disk desteği olan klasik versiyonu, geçtiğimiz Kasım ayında oldukça kısıtlı stok miktarı ile piyasaya sürülmüştü. Kısıtlı stok nedeniyle bazı satıcılar fırsattan istifade konsola, belirlenen satış fiyatının da üzerinde fiyat biçmeye başladılar. Halihazırda 8299 Türk Lirası gibi bir oyun konsolu için tuzlu bir fiyattan bahsediyoruz. Bu yüzden konsolu almak isteyenler çok zor şartlar altında kalmışlardı.

Dijital sürüm 5999 TL, Normal sürüm 7499 TL Olacak

Türkiye’de hizmet veren e-ticaret platformlarındaki satıcıları incelediğimizde konsolun nasıl uçuk fiyatlara satıldığını görebiliyoruz. Karaborsacıların fiyatlarında güncelleme olacağını PlayStation Türkiye’nin duyurusundan yola çıkarak söyleyebiliriz.

 

 

PlayStation 5’in klasik sürümüyle dijitali arasındaki tek fark, Bluray disk girişi olup olmaması. Normal sürümde oyunların fiziksel kopyalarını satın alabiliyorken, dijital sürümde bunu yapmak mümkün olmayacak. Oyunları PlayStation Store üzerinden dijital olarak satın alıp, bu oyunları konsolunuza internet üzerinden indirmeniz gerekiyor. Konu aradaki fiyat farkında kırılıyor. Diğer yeni nesil konsollara kıyasla 5999 TL’nin uygun olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.

PlayStation 5 Digital Edition henüz Türkiye’de satışta değil. Ancak PlayStation 5’in normal sürümüne baktığınızda ise fiyatının güncellendiğini görebilirsiniz. Vatan Bilgisayar’ın internet sitesinde yer alan güncel bilgilere göre PlayStation 5 artık 7.499 TL’ye satın alınabilecek. Dijital sürümün Türkiye resmi çıkış tarihi ise gizemini koruyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here