Ana sayfa Ürün İnceleme Philips 55PUS8804

Philips 55PUS8804

0

Televizyon piyasasında artık 4K çözünürlük standart haline gelirken, yeni bir ürün alırken 4K ekran özelliği değil diğer özellikler de artık ön plana çıkıyor. Aldığı ekrandan üst düzey bir görüntü bekleyenler için 4K çözünürlük yeterli olmazken, tıpkı telefon kameralarının megapiksel sayılarında olduğu gibi arka planda yatan teknoloji de büyük öneme sahip. Philips’in 55PUS8804 modeli 55 inç 4K çözünürlükteki ekranı yanı sıra üst düzey özellikleri ile göz kamaştırıcı bir performans sergilemeyi başarıyor.

Televizyon seçiminde kullanılan HDR standardı, panelin kalitesi ve bu panelde gösterilecek görüntüyü güçlendiren görüntü motoru ile görüntü geliştirme kısmındaki dinamiklerin tamamı bir bütün olarak değerlendirilmeli. Tüm bunların yanı sıra ekran boyutu ve çevresel özellikler de büyük öneme sahip. Günümüzde 70 inçe kadar ekranlar sunulabilirken 55 inç gibi geniş görüntü sunabilir bir ekran arıyorsanız Philips’in 55PUS8804 modeli size fazlasıyla yeterli gelecektir.

Philips televizyonları diğerlerinden ayıran Ambilight ışıklandırma teknolojisi bu modelde de başarılı bir şekilde kullanılmış. Filmleri ve oyunları daha sürükleyici bir hale getiren Ambilight, cihazda sağ, sol ve üst kenarlarına yerleştirilen LED ışıklar ile 3 yönlü olarak kullanılmış. Bu LED ışıklar sayesinde ekrandaki görüntünün renkleri gerçek zamanlı bir şekilde odanın içine yansıtılarak daha canlı bir ambiyans yaratılıyor.

55 inç büyüklüğündeki ekran çerçeveleri çok ince tasarlanırken, ekran altındaki stantlar ile oldukça şık. Ekranın hemen altında yer alan bölümde ise günümüzün en ünlü ses mühendisleri arasında yer alan Bowers & Wilkins iş birliği ile kullanılan özel tasarım hoparlörler yer alıyor.

Televizyonun arka kısmında da entegre sub-woofer ve tweetar’lar yer alırken, bunlarla birlikte ses konusunda büyük bir iş çıkarıyor. Televizyonun hoparlörleri tüm bu özelliklerle birlikte 45W ses çıkış gücüne sahip. Tüm bunların yanı sıra 5 bant ekolayzr, Clear Dialogue, Dolby Atmos, Dolby bas güçlendirme ve 5 bant ekolayzır yer alıyor.

Daha önce belirttiğimiz gibi Televizyon tercih ederken dikkat edilmesi gereken görüntü motoru konusunda Philips iyi bir iş çıkarıyor. P5 görüntü motoru cilt tonlarını daha doğal gösterirken renkleri ise daha canlı sunabiliyor. Kontrast kısmında her ayrıntıyı gösterebilen görüntü motoru hareketli sahneleri doğallığı bozmadan akıcı şekilde yansıtabiliyor.

Philips 55PUS8804 HDR10+ uyumu sunarken seyir zevkini arttırmak için parlaklık, kontrast ve renk seviyelerini yeniden ayarlayarak gösterebiliyor. Ses tarafından Dolby Atmos ses desteğinin yanı sıra görüntü kısmında da Dolby Vision desteğine sahip.

Diğer Philips televizyonlarda olduğu gibi Android TV uyumlu olan Philips 55PUS8804 Android 9 ile geliyor. Play Store ve Philips uygulama galerisi üzerinden çok sayıda uygulamanın yüklenebildiği televizyonun uzaktan kumandası üzerinden tek tuşla Netflix’e bağlanabiliyor. Televizyon yapay zeka destekli sesli kontrol ile Alexa ve Google Asistan desteği de sunuyor.

Artıları

  • Üst seviye görüntü performansı
  • Bowers & Wilkins imzalı hoparlörler
  • Ambilight ışıklandırmalar
  • Android TV
  • HDR10+ desteği

Premium tasarım


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here