Ana sayfa Haber “Oyunun Adı”: Ücretsiz Çevrimiçi Video İçeriği

“Oyunun Adı”: Ücretsiz Çevrimiçi Video İçeriği

0

Bağımsız Araştırma Şirketi Futuresource; ‘Dijital ile Yaşamak Tüketici Araştırma Programı’ dahilinde dijital eğlence davranışını ve 2018 verilerini aktaran bir infografik yayınladı. Dünya projektör lideri Epson’un paylaştığı araştırma; ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya olmak üzere dört büyük pazarda  gerçekleştirildi. Son dönemde dijital ile yaşamak, video, televizyon ve benzeri içerik tüketim trendlerine; 16-25 yaş aralığının bakışını ve tercihlerini ölçen çalışmada 100’den fazla soru yer aldı.

Ücretsiz çevrimiçi video yükselişte

Yılda iki kez yapılan çalışmada, Netflix ve Amazon dahil olmak üzere ödemeli TV ve çevrimiçi hizmetlerin alımı sürekli izleniyor. 16-25 yaş arası gençlerin dijital eğlence davranışlarını araştıran çalışmaya 4 ülkeden 8.336 kişi katıldı. Araştırma, tüm ülkelerde gençlerin tercih ettiği ücretsiz çevrimiçi video içeriğinin geçen yıla göre arttığını, Avrupa ülkelerinde ise 2018’e kıyasla, canlı TV’nin (ücretli + ücretsiz) daha az seçenek haline geldiğini gösterdi. ABD’de ise 2018’de yüzde 2’lik bir artış gözlendi.

En popüler Youtube

Ücretsiz videoları Ağustos 2018’de görüntüleyen katılımcıların oranı, Youtube’un halen en popüler kaynak olduğunu, ardından Snapchat, Facebook ve Instagram’ın geldiğini ortaya koydu. Bu kaynaklar daha çok mobil cihazlarda görüntülense de canlı TV içeriği, büyük boy ekran veya duvara yansıtıldığında kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim sağlıyor.

En iyi görüntü için doğru projeksiyon teknolojisi…

Görsel içeriklerin giderek daha çok rağbet gördüğü gerçekliğiyle görüntüleme teknolojisinin önemine değinen Epson Türkiye Görüntüleme Çözümleri Satış Müdürü Mustafa Akmaz; “Projeksiyonda dünya lideri olarak yüksek kaliteli ekran deneyimi sunmak için neye ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Görsel içerik, yazılı olanın önüne geçiyor son dönemde. Özellikle Epson’un en son teknoloji 4K UHD ev sineması projektörleri, içerikleri bir şölene dönüştürüyor. Ayrıca projeksiyonunuzun en iyi görüntüyü sunmaya devam etmesi için değişen kontrast düzeylerine uyum sağlayabilmesi çok önemli. Epson projeksiyon modelleri 1.000.000:1’e kadar ulaşan seviyelerde yüksek bir dinamik kontrast oranı sunuyor. 3LCD teknolojisiyle, Eşit Derecede Yüksek Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı (CLO) sunuyoruz ki kullanıcılar görüntüleri canlı ve gerçeğine en uygun haliyle izleyebilsin” dedi.


 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here