Ana sayfa Haber Overwatch çapraz oyun özelliği aldı

Overwatch çapraz oyun özelliği aldı

Battle.net güncellemesi Overwatch oyununun PC, PlayStation, Switch ve Xbox arasında oynamayı sağlayacak.

0

Blizzard Entertainment, Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One arasında çok oyunculu oynamayı mümkün kılacak. Bunun için şirket uzun süredir talep edilen bir güncelleme yayınlayarak Overwatch’a platformlar arası oyun özelliğini getiriyor. Oyun geliştiricisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Overwatch’ta çapraz oynamanın Blizzard’ın çevrimiçi çok oyunculu altyapısı Battle.net’in en son güncellemesi tarafından desteklendiğini söyledi.

Overwatch, PlayStation 5 ve Xbox Series X’te geriye dönük uyumlulukla da oynanır. Bu oyuncular aynı zamanda Hero shooter’ın yeni çapraz oyun geleceğinde de olacak.


İlginizi Çekebilir: PS4 Oyunu Overwatch 2 Traileri Yayında!


OVERWATCH ÇAPRAZ OYUN İÇİN NELER GEREKLİ?

Overwatch’ın çapraz oyun özelliğinde yer almak için oyuncuların bir Battle.net hesabına sahip olması gerekiyor. Ayrıca bunu PlayStation, Switch veya Xbox’taki konsol hesaplarına bağlaması gerekiyor. Küresel güncelleme farklı bölgelerden (Çin hariç) Battle.net arkadaş listelerini birleşik bir listede birleştiriyor. Blizzard, “Böylece oyuncuların artık sadece diğer taraftaki arkadaşlarla oynamak için Battle.net’te bölge değiştirmesi gerekmiyor.” açıklamasını yaptı.

Aslında, Blizzard bir SSS’de çapraz oyunun eklenmesiyle birlikte, tüm Overwatch oyuncularının oyunu oynamak için bir Battle.net hesabı oluşturmasını söyledi. Ayrıca mevcut bir Battle.net hesabına bağlanması gerekeceğini ifade etti.

Blizzard ayrıca Overwatch için çapraz oyun desteğinin çapraz ilerleme anlamına gelmeyeceğini söyledi. Seviyeniz ve kozmetikleriniz platformlar arasında taşınmaz.

Çapraz oyun tüm Overwatch oyun modlarında mevcut olacak. Ancak Blizzard, oyunun “Rekabetçi” modunda çapraz oynamanın çalışmasını sınırlıyor. Konsoldaki oyuncular birbirleriyle eşleşecek. PC oyuncuları ise sadece rekabetçi modda oynarken diğer PC oyuncularıyla eşleşecek. Overwatch oyuncuları, çapraz oynamayı devre dışı bırakabilecekler. Ancak yalnızca devre dışı bırakan diğer oyuncularla eşleşecek. Ayrıca mevcut maç havuzunu azaltacaklar.

Blizzard, Nintendo Switch, PlayStation, Windows PC ve Xbox’ta Overwatch’ın çapraz oyun betasının “yakında” başlayacağını söyledi. Oyun direktörü Aaron Keller, Çarşamba günü yukarıda izleyebileceğiniz bir geliştirici güncelleme videosunda çapraz oyun hakkında ek ayrıntılar sundu.

Blizzard şu anda Overwatch 2’yi yapıyor. Devam oyunu işbirlikçi PvE oyununa daha fazla vurgu yapacak. Yeni bir oyun modu sunacak. Ayrıca takım boyutlarını ve kompozisyonlarını değiştirecek. Hatta dahası kadroya yeni bir kahramanı da davet edecek: Sojourn.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here