Ana sayfa Haber Apple iPhone 12 Pro üretimini artırdı

Apple iPhone 12 Pro üretimini artırdı

Apple, yüksek talebi karşılamak için bazı üretimi iPhone 12 mini'den iPhone 12 Pro'ya kaydırdı.

0

Apple, görünüşe göre bazı üretim kapasitesini iPhone 12 mini’den iPhone 12 Pro akıllı telefonuna kaydırdı. Hareket, yüksek talep gören üst düzey iPhone 12 modelinin üretim kapasitesini artırmak için yapıldı.

APPLE iPHONE 12 PRO TESLİMAT SÜRESİ 10 GÜN SÜREBİLİR

Bir MacRumors raporuna göre, Cupertino merkezli devin, iPhone 12 Pro’nun üretim kapasitesini açmak için iPhone 12 mini üretimini iki milyon adet azalttığı bildirildi. Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde, başlangıçta beklenenden daha yüksek bir talep gören üst düzey iPhone 12 modelinin mevcut teslimat sürelerini iyileştirmek için hamle yaptı. Şu anda, iPhone 12 Pro’nun teslim süreleri 10 güne kadar sürebilir. Bu, aynı zamanda son dört yılda herhangi bir modelin gördüğü en yüksek değerdir.

Akıllı telefon karşılaştırması: Oppo Reno5 Pro+, iPhone 12 Pro, Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Apple’ın şirketin tedarik zincirine göre üretimi artırmasından sadece iki hafta önce iPhone 12 modellerinin teslim süresi 22 güne ulaştı. Diğer bir deyişle, 2 milyon daha düşük iPhone 12 mini modelleri yerine 2 milyon ek iPhone 12 Pro modeli üretiliyor. Bununla birlikte, en son serisinin alt uç varyantı düşük satışlar gördüğü ve lansman döneminde toplam iPhone 12 serisi satışlarının yalnızca yüzde 6’sını yakalayabildiği için bu durum şirketi çok fazla rahatsız etmemelidir.

iPHONE 12 ASYA’DA EN YÜKSEK SATIŞ SEVİYESİNE ULAŞTI

Ayrıca rapor, Pro olmayan iPhone 12 modellerinin ABD’de ABD’ye kıyasla görünüşte daha iyi performans gösterdiğini belirtiyor. Asya ülkesinde iPhone 12, 18 ayın en yüksek seviyesi olan pazar payının yüzde 20,3’üne sahip olduğu bildirildi. Benzer şekilde, temel modelin de en azından son dört yıldan beri Çin’de piyasaya sürülen iPhone’lar arasında en büyük tabanına ulaştığı söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here