Ana sayfa Haber OnePlus Nord, Android 11 güncellemesi almaya başladı

OnePlus Nord, Android 11 güncellemesi almaya başladı

OnePlus, OnePlus Nord için Android 11 ile ilk OxygenOS Açık Beta'yı piyasaya süreli neredeyse iki ay oldu. O zamandan beri şirket, cihaza Ocak 2021 güvenlik yamaları ve birkaç iyileştirme getiren iki Android 11 beta güncellemesi daha yayınladı. OnePlus şimdi, cihazı Android 11'e yükselten ve bir dizi yeni özellik getiren orta sınıf için ilk kararlı OxygenOS 11 sürümünü piyasaya sürüyor.

0

OnePlus Nord, markanın ilk orta sınıf akıllı telefonudur ve bu akıllı telefon Android 11 tabanlı OxygenOs 11 almaya başladı. Yeni bir telefon olmasına rağmen, şirket bu cihaz için OxygenOS 11 (Android 11) beta sürümlerini yalnızca Ocak 2021’in başlarında yayınlamaya başlamıştı. Şimdi neredeyse iki ay sonra, akıllı telefon resmi bir Android 11 güncellemesi için start verdi.

Son zamanlarda, OnePlus cihazlarını güncellemede yavaşladı. Google, Eylül ayında Android 11’i piyasaya sürdü. Ancak şu ana kadar OnePlus, OnePlus 8 serisi ve OnePlus Nord olmak üzere yalnızca üç telefon için Android 11 tabanlı OxygenOS 11’i piyasaya sürdü.

Xiaomi Redmi Note 10 süper makro kamera ile geliyor

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro, Ekim ayında OxygenOS 11 kararlılığını almaya başladı. Ancak OnePlus Nord, yalnızca şu anda aynı güncellemeyi alıyor. Her neyse, telefon için en son sistem güncellemesi, orta sınıf olmasına rağmen tüm Android 11 ve OxygenOS 11 özelliklerini getiriyor.

OnePlus Nord OxygenOS 11 güncellemesinin dikkate değer özelliklerinden bazıları, Samsung One UI’ye benzer yeni yenilenmiş bir UI, Insight AOD saat stili, Canvas AOD duvar kağıdı, planlanan Dark Mode, yeni OnePlus Shelf UI ve hikayeler içeren yeni OnePlus Gallery uygulamasını içerir.

OnePlus Nord OxygenOS 11.0.0.0 Android 11 Kararlı Güncelleme Resmi Değişiklik Detayları

Sistemi

– Android 11 sürümüne güncelleyin.
– Yepyeni UI tasarımı, çeşitli ayrıntı optimizasyonları ile size daha rahat bir deneyim sunuyor.
– Bazı üçüncü taraf uygulamaların kararlılığını optimize etti ve deneyimi iyileştirdi.

Ortam Ekranı

– Parsons School of Design ile ortak bir yaratım olan Insight saat stili yeni eklendi. Telefon kullanım verilerine göre değişecektir (Git: Ayarlar – Özelleştirme – Ortam ekranındaki saat).
– Yeni eklenen Canvas her zaman açık ekran, nesnenin ana hatlarını herhangi bir fotoğraftan çıkarabilir ve kilit ekranınızda görüntüleyebilir (Şuraya gidin: Ayarlar – Özelleştirme – Duvar Kağıdı – Tuval – Fotoğraf önizlemesini seçin ve otomatik olarak oluşturulabilir).

Karanlık Mod

– Koyu Mod için kısayol tuşu eklendi, etkinleştirmek için hızlı ayarı aşağı çekin.
– Artık özelliği otomatik olarak açmayı ve zaman aralığını özelleştirmeyi destekler. (Şuraya gidin: Ayarlar – Ekran – Karanlık Mod – Otomatik olarak aç – Gün batımından gün doğumuna kadar otomatik olarak etkinleştir / Özel zaman aralığı).

Raf

Yepyeni raf kullanıcı arayüzü.
Daha akıllı animasyon efektine sahip yeni bir hava durumu widget’ı eklendi.

Fotoğraf Galerisi

Yerel fotoğraflarınızı ve videolarınızı kullanarak haftalık hikayeleri otomatik olarak oluşturabilen Hikaye özelliğini yeni eklendi.
Görüntü önizleme deneyimini iyileştirmek için yükleme hızı optimize edildi.

OnePlus, OnePlus Nord için Android 11 tabanlı OxygenOS 11 kararlı güncellemesini toplu olarak yayınlıyor. Bu nedenle, yapının ünitenize ulaşması zaman alabilir. Bununla birlikte, marka, güncellemeyi yüklemeden önce kullanıcılara en az 3GB boş alan ve% 30 pil seviyesine sahip olmalarını öneriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here