Ana sayfa Haber Nioh 2 artık üretilmeyecek

Nioh 2 artık üretilmeyecek

Team Ninja'nın yönetmeni Fumihiko Yasuda, Nioh serisinin artık üretimde olmadığını, yani Nioh 2'nin son olacağını doğruladı.

0

Yönetmen Fumihiko Yasuda, Team Ninja‘nın epik aksiyon RPG serisi Nioh 2 ile oyun serisinin sona ereceğini bildirdi. Uluslararası Sony Interactive Entertainment ve Japonya’da Koei Tecmo tarafından yayınlanan samuray destanında, orijinal Nioh 2010’da ilk kez üretime girdiğinden beri yalnızca iki giriş vardı. Ancak Yasuda, ikisinin yeterli olduğunu belirledi.

PlayStation 4 için 2017’de piyasaya sürülen ilk Nioh, Japonya’nın Sengoku döneminde, tarihin Batı doğumlu tek samuraylarından biri olan William Adams’ın kurgusal istismarlarını takip ediyor. Oyunun devamı olan Nioh 2, Mart 2020’de piyasaya sürüldü. Nioh olaylarından önce ve sonra yer alan hikayenin bölümleri ile hem bir devamı hem de ilk bölüm olarak hizmet veriyor. Yarı yokai Derisinin istismarlarını ve Osaka Kuşatması etrafındaki olayları takip eder. Her iki oyun da dövüş tarzları ve çoğu zaman acımasız zorlukları nedeniyle Dark Souls serisine paralellik gösterdi. Seri olumlu eleştiriler ve mütevazı bir başarı elde etti. Nioh 2, 2020 Oyun Ödülleri’nde En İyi Aksiyon dalında aday gösterildi, ancak Hades’e yenildi.

Steam 2020 yılının en çok satan ve en çok oynanan oyunlarını açıkladı

YASUDA NIOH OYUNUNUN BİTTİĞİNİ AÇIKLADI

Ünlü Japon yayın Famitsu ile yaptığı röportajda ve Twinfinite tarafından bildirildiği üzere Yasuda, basitçe Nioh serisindeki prodüksiyonun sona erdiğini söyledi. Ancak bunun nedenini açık bir şekilde açıklamadığını belirtti. Ayrıca, Nioh’un resmi olarak sona erdiği için Ninja Takımının şu ana kadar neler yapacağı konusunda çok az şey teklif etti. Ancak 2021’de ciddi bir şekilde üretime başlayacak çok sayıda büyük ölçekli projenin sözünü verdi. Koei Tecmo başkanı Kou Shibusawa, Ninja Takımı bir alt bölüm, ayrıca Japon tarihi ve kültürüne dayalı oyunlar geliştirmeye devam etme niyetini belirtti. Bu nedenle Nioh sona yaklaşırken, muhtemelen bir dizi ruhani halefi olacak.

TEAM NINJA NIOH OYUNUNUN SONA ERECEĞİNİ BELLİ ETTİ

Duyuru üzücü olsa da, tam olarak şaşırtıcı değil. Nioh, Team Ninja’nın cephaneliğinde neredeyse bir amiral gemisi serisi değildi. Dead or Alive serisinin yerine ayrılmış bir onur. Ve her iki oyun da ilerici RPG’lere yeni yaklaşımlarından ötürü övülürken, hikayeleri oldukça bağımsızdı. Aldıkları sayının ötesinde daha fazla devam filmi veya genişletme için çok az yer bıraktı. Shibusawa’nın Japon kültürü ve tarihine odaklanan daha fazla oyun oluşturma hedefi, Dead or Alive’a daha az odaklanmak ve Nioh ile aynı tarzdaki oyunlara daha çok odaklanmak anlamına gelebilir.

2021 başladıktan sonra hala birkaç Nioh yayını olacak. The First Samurai dahil olmak üzere önceki tüm DLC’leri içeren Nioh 2: Complete Edition ve her iki oyunun PlayStation 5 yeniden sürümleri Şubat 2021’de piyasaya sürülecek. Bu nedenle klasik samuray serisini tekrar ziyaret etmek veya ilk kez ziyaret etmek isteyen oyuncular en azından iki oyunu güncel nesil teknolojiyle deneyimleme şansı yakalayın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here