Ana sayfa Haber Nintendo 3DS 10 yaşına girdi

Nintendo 3DS 10 yaşına girdi

Nintendo 3DS bu hafta sonunda on yaşına girdi. Bu oyun konsolu asla unutulmayacak.

0

Nintendo 3DS oyun konsolunu duyduğumuzda, onu hala orijinal Game Boy ve Game Boy Color ile karşılaştırarak kafamızda “daha yeni teknoloji” olarak kategorize ediyorsam yaşlı olmam gerektiğini biliyorum. Yine de, Nintendo 3DS ilk olarak 26 Şubat 2011’de piyasaya sürüldü ve bu hafta sonu itibariyle on yaşında oldu. Tüm zamanların en sevdiğiniz Nintendo sistemi olmayabilir, ancak yine de hatırlanması gereken bazı nedenler vardır.

Ubisoft oyunu Ghost Recon Breakpoint oyunundan vazgeçmiyor

NINTENDO 3DS ŞİRKETİN EN BAŞARILI SİSTEMİ DEĞİLDİ

Buna rağmen, 2020 yılının Eylül ayında, birleştirilmiş 3DS ailesi, 2020 Mart ayı itibarıyla 383,1 milyon birim satan sistem için oyunlarla birlikte 75,92 milyon birim satmış olsa da, 3DS aslında Nintendo’nun en başarılı sistemlerinden biri değildi. Aslında, 2020 yılının Eylül ayında Nintendo, web sitesinde 3DS’yi üretmeyi bırakacağını çok sessizce not etmişti. Resmi bir durdurma duyurusu almadı ve bu büyük olasılıkla, diğer sistemlere kıyasla başarısızlığından dolayı, 3DS’nin aşırı yüksek fiyatı ve iyi bir oyunun olmaması nedeniyle lansmanının bir başarısızlık olduğunu dikkate alır.

Ancak 3DS, Nintendo’nun en başarılı sistemlerinden biri olmasa da, bize yine de sonunda harika oyunlar getirdi. Animal Crossing: New Leaf, 3DS’de yayınlandı ve Japonya’da satılan iki milyonun üzerinde birime ulaşan ve iki aydan kısa bir sürede elde edilen ilk 3DS oyunu oldu. Aynı şekilde Fire Emblem: Awakening de 3DS’de yayınlandı ve Metacritic’te% 92 aldı ve GameSpot’un 3DS için en iyi oyunlar listesinde yer aldı. IGN’nin en iyi 125 Nintendo oyunu listesinde 21. sıraya ulaştı.

Nintendo Switch zaten 3DS’yi aşmış olsa da, 3DS, hem kitaplığı hem de sistemi benzersiz gören hayranların kalbinde her zaman özel bir yer tutacaktır. En başarılı Nintendo sistemi olmayabilir, ancak yine de her zaman hatırlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here