Ana sayfa Haber Microsoft web için xCloud hizmetini test ediyor

Microsoft web için xCloud hizmetini test ediyor

Microsoft'un web için xCloud oyun hizmetini test ettiği bildirildi. Bu özellik, Xbox sahiplerinin oyunlara bir web tarayıcısı aracılığıyla erişmesine izin verecek.

0

The Verge Pazartesi günü bildirdiğine göre Microsoft, xCloud oyun akışı hizmetinin web tabanlı bir sürümünü test etmeye başladı. Site, hizmetin genel bir ön izleme öncesinde çalışanlarla test edildiğini bildirdi.

Microsoft, xCloud oyun akışını bir web tarayıcısı aracılığıyla test etmeye başladı. Microsoft’un Xbox planlarına aşina olan kaynaklar, The Verge’e çalışanların artık genel bir önizleme öncesinde xCloud’un web sürümünü test ettiklerini söylüyor. Hizmet, Xbox oyuncularının oyunlarına bir tarayıcı aracılığıyla erişmesine olanak tanır ve iPhone ve iPad gibi cihazlarda çalışması için xCloud’u açar.

Google Stadia 2021 yılında 100’den fazla oyun yayınlamayı planlıyor

MICROSOFT XCLOUD ANDROID TABLET VE TELEFONLARDA NASIL ÇALIŞIYORSA ÖYLE ÇALIŞACAK

XCloud’un şu anda Android tabletlerde ve telefonlarda nasıl çalıştığı gibi, web sürümü de oyunlar için öneriler içeren basit bir başlatıcı, son oynanan oyunları devam ettirme yeteneği ve Xbox Game Pass Ultimate aracılığıyla sunulan tüm bulut oyunlarına erişim içerir. Bir oyunu başlattığınızda, oyun tam ekran çalışır ve tarayıcı üzerinden yayınlanan Xbox oyunlarını oynamak için bir kumandaya ihtiyacınız olacaktır.

Microsoft’un bu web sürümü aracılığıyla oyunları hangi çözünürlükte yayınladığı hemen belli değil. Yazılım üreticisi, mevcut xCloud altyapısı için Xbox One S sunucu blade’lerini kullanıyor, bu nedenle arka uç donanımı bu yıl Xbox Series X bileşenlerine yükseltilene kadar tam 4K akış desteklenmeyecek.

Microsoft, xCloud’un bu web sürümünü Windows 10’daki Xbox uygulamasının PC sürümüne de dahil etmeyi planlıyor. Web sürümü şu anda Google’ın Stadia hizmeti gibi Google Chrome ve Microsoft Edge gibi Chromium tarayıcılarıyla sınırlı görünüyor. Microsoft, ilkbaharda web üzerinden xCloud’un bir tür genel önizlemesini planlıyor ve bu daha geniş dahili test, önizlemenin çok yaklaştığını gösteriyor.

Bu web sürümünün arkasındaki büyük sürücü, iOS ve iPadOS donanım desteğidir. Apple, iOS uygulamalarına ve bulut hizmetlerine sınırlamalar getirdi ve Microsoft, geçen yıl Android için beta sürümünde xCloud’u başlattığında iPhone ve iPad’i destekleyemedi. Apple, Microsoft’un “müşteriler için kötü bir deneyim” olarak nitelendirdiği bir süreç olan gözden geçirilmesi için Microsoft’un tek tek oyunları göndermesi gerektiğini söyledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here