Ana sayfa Haber Google Stadia 2021 yılında 100’den fazla oyun yayınlamayı planlıyor

Google Stadia 2021 yılında 100’den fazla oyun yayınlamayı planlıyor

Bu ayın başlarında Google, tüm dahili Stadia oyun geliştirme ekiplerini kapatacağını duyurmuştu. Google Stadia, oyun geliştiricilerini kapatacak olmasına rağmen, 2021'de 100'den fazla oyun yayınlamayı planlıyor.

0

Google Stadia topluluk blogunda yayınlanan bir gönderide, bulut oyun hizmetinin arkasındaki ekip 2021 yılında platforma 100’den fazla oyun ekleyeceğini iddia ediyor. “Önümüzdeki birkaç hafta ve ay boyunca, oyuncular aksiyon dolu olan her şeyi görmeyi bekleyebilirler. RYO’lardan rekabetçi kooperatif oyunlarına ve çevik platform oyunlarına kadar” yazıyordu.

Bu ayın başlarında Google, tüm dahili Stadia oyun geliştirme ekiplerini kapatacağını duyurmuştu. Şirket, Stadia’nın teknolojisinden ve platform araçlarından yararlanacak üçüncü taraf oyun geliştiricileriyle ortaklıklara odaklanacağını ekledi.

Facebook bir akıllı saat yapıyor ve gelecek yıl satmayı planlıyor

Stadia GM Phil Harrison, “Bunun Stadia’yı sektörün büyümesine yardımcı olan uzun vadeli, sürdürülebilir bir iş haline getirmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Google, Montreal ve Los Angeles Stadia geliştirme stüdyolarını kapatıyor ve mevcut projelerini iptal ediyor. Kapanışlar yaklaşık 150 geliştiriciyi etkileyecek, ancak Google’ın onları şirket içindeki diğer pozisyonlara taşıması bekleniyor.

Ubisoft Toronto ve Motive Studios’un kurucusu Jade Raymond, 1 Şubat’ta Google ile birlikte Stadia Games and Entertainment’tan ayrılacağını duyurdu. Geçen yıl Savage Gezegene Yolculuk’u geliştiren Typhoon Studios ekibi de, şirket.

Kapanışlara rağmen Kasım 2019’da lansmanı yapılan Stadia ve aylık 10 dolarlık Stadia Pro hizmeti devam edecek. Platform, şirketin veri merkezleri aracılığıyla yüksek dinamik aralık desteğiyle saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlüğe kadar oyunculara oyun akışı sağlıyor.

Stadia’nın yakında çıkacak sürümleri arasında Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition (23 Şubat), Shantae: Risky’s Revenge – Director’s Cut (23 Şubat), Uzaydan geldi ve beynimizi yedi (2 Mart), FIFA 21 (Mart. 17), Kaze and the Wild Masks (26 Mart), Judgment (23 Nisan), Killer Queen Black, Street Power Football ve Hellpoint.

Blog gönderisinde “Bu oyunlar, 2021’de oyuncularımız için Stadia mağazasına eklenecek 100’den fazla oyunun yalnızca bir örneğini temsil ediyor” yazıyordu.

Google daha önce God of War geliştiricisi Santa Monica Studio’nun eski Başkan Yardımcısı Shannon Studstill’in başkanlığında yeni bir stüdyo başlatma planlarını duyurmuştu. Ancak Stadia, orijinal içerik geliştirmek ve Sony’nin PlayStation Now, Nvidia’nın GeForce Now, Amazon’un Luna ve Microsoft’un Xbox Cloud Gaming ile rekabet etmesi için mücadele etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here